Wybór dewelopera był ważny zawsze, ale dziś, kiedy coraz częściej mówi się, że najsłabsze firmy mogą nie wytrzymać konkurencji, nabiera szczególnego znaczenia. Na szczęście nie trzeba wiele, żeby spośród wielu deweloperów wybrać tych najlepszych i nie dać się nabrać tym najmniej godnym zaufania.

 

Data dodania: 2022-07-01

Wyświetleń: 243

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najlepszy deweloper we Wrocławiu: jak znaleźć jego oferty?

Liczy się przeszłość

Z jednej strony – prawie każdy deweloper Wrocław traktuje w sposób wyjątkowy. To duże miasto i jeśli coś tu się nie uda, to firma będzie spalona praktycznie w całym kraju, bo sprawa na pewno odbije się szerokim echem. Z drugiej strony jednak – jako że to duże miasto, to i konkurencja jest spora. Warto zbadać przeszłość dewelopera. To, jak długo dana firma działa na rynku to dość ważna sprawa, ale jeszcze ważniejsze są oceny wcześniejszych inwestycji. Te można łatwo sprawdzić, porównując stronę internetową dewelopera z opiniami w Internecie.

Nie można oczywiście liczyć na zupełnie czystą kartę i same pozytywy, ale też nie o to chodzi. Problemów, które dotyczą najlepszych deweloperów, będzie relatywnie niewiele i będą one dotyczyły w większości błahostek. Jeśli jednak regularnie klienci zgłaszają na przykład błędy w wymiarowaniu mieszkań albo potężne opóźnienia, to będzie to już konkretna przeszkoda.

Pieniądze: nie tylko Twoje

Wielu deweloperów jest z mocy prawa zobowiązanych do publikowania dokumentów finansowych – dotyczy to spółek w różnym zakresie, ale nawet, jeśli nie znajdziesz sprawozdań finansowych, to poproś o nie bezpośrednio w biurze dewelopera. Nie chodzi tylko o te dane, które są dostępne w bardzo skrótowej formie w informatorze. Zerknij w pełne informacje, które pozwolą Ci ocenić, jak deweloper radzi sobie w praktyce gospodarczej.

Pewnie, problemu na tym polu mogą wynikać z wielu rzeczy, ale jeśli deweloper regularnie jest pod kreską i miał problemy z finansowaniem licznych inwestycji wcześniej, to musisz się zastanowić, czy chcesz takiej firmie powierzyć swojej pieniądze, szczególnie jeśli inwestycja jest jeszcze na wczesnym etapie realizacji.

Przynależność do PZFD

Każda branża tworzy własne organizacje zrzeszające firmy. W przypadku deweloperów jest to Polski Związek Firm Deweloperskich. Członkowie są zobowiązani do przestrzegania określonych standardów, a związek wyciąga konsekwencje, jeśli tak się nie dzieje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobry deweloper spełniał najwyższe standardy branżowe, nie będąc zrzeszonym z PZFD, ale wizerunkowo byłoby to słabe.

PZFD nie jest instytucją, która będzie w konkretny sposób chroniła interesy inwestorów, ale zakup mieszkania od zrzeszonego dewelopera daje lepsze podstawy do przewidywania, jak potoczy się konkretna inwestycja i w jaki sposób będzie przebiegała obsługa klientów, a to często ważne czynniki wpływające na to, od jakiego dewelopera kupi się mieszkanie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena