Gorzów Wielkopolski wbrew nazwie leży nie w województwie wielkopolskim ale w lubuskim i jest jednym z dwóch najważniejszych miast tego regionu. Tym drugim jest Zielona Góra. Znacznie mniej popularny wśród turystów niż Kraków, Gdańsk albo Wrocław też jednak ma co nieco ciekawego do zaoferowania. Sprawdźmy co warto zobaczyć w Gorzowie.

Data dodania: 2022-06-15

Wyświetleń: 398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gorzów Wielkopolski w jeden dzień. Sprawdź co musisz zobaczyć!

Najciekawsze atrakcje turystyczne Gorzowa

Warto zauważyć fragmenty dawnych murów miejskich pochodzące z czternastego stulecia. Zachowały się w nich cztery czatownie. Niestety w wyniku działań wojennych z okresu II wojny światowej praktycznie całkowicie zanikł urbanistyczny historyczny układ miasta.

W Gorzowie jest dużo ładnych kościołów. Na czele z czternastowieczną katedrą Wniebowzięcia NMP. Znajdziecie tu też całkiem sporo ładnych domów, kamienic i willi.

Jednym z ciekawszych turystycznie elementów miasta jest Studnia Czarownic upamiętniająca kobiety spalone na stosie w czasach inkwizycji. Możecie też tu znaleźć kawiarnię (i jednocześnie informację turystyczną) zrobioną z dawnego wagonu tramwajowego, nazwane Gorzowska Bimba. Ładnie prezentuje się stojąca na Starym Rynku Fontanna Pauckscha. Wędrując Aleją Sławnych Gorzowian poznacie kto z ważnych ludzi kiedyś tu mieszkał. Na pewno jedną z nich była cygańska poetka Papusza czyli Bronisława Wajs, której dom także możecie tu znaleźć.

Gdzie w Gorzowie spać i jeść?

Jak wspomnieliśmy wyżej w Gorzowie jest mniej miejsc noclegowych niż w innych popularnych miastach i miejscowościach. Żeby znaleźć jakieś najciekawsze propozycje warto w wyszukiwarkach internetowych wpisać frazę "restauracja Gorzów" albo "hotel Gorzów Wielkopolski". Wśród różnych możliwości nam spodobała się oferta jaką przeczytaliśmy pod adresem http://hotel-mieszko.pl/ . Możecie tam zarówno przenocować jak też zjeść na miejscu coś smacznego w hotelowej gastronomii. Mile widziani są tutaj zarówno turyści, jak też goście biznesowi, dla których przygotowane są między innymi dobrze wyposażone sale konferencyjne. Na gości czeka 200 miejsc w pięknie urządzonych pokojach i apartamentach.   

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena