Odwieczny dylemat każdej osoby to wybór między górami, a morzem. Które miejsce jest najlepiej wybrać i dlaczego?

Data dodania: 2022-05-20

Wyświetleń: 291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Weekend nad morzem czy górach? Nasza subiektywna opinia

Wszystko ma swoje plusy, jak i minusy. Tłumy turystów, za wysokie ceny, problem z wyborem noclegu... Takie rzeczy mogą stanowić problem bez względu na to, czy spędzasz weekend w górach czy nad morzem. Góry jednak wydają się być lepszą opcją. Dlaczego?

Góry to gwarancja pieszych wędrówek po górskich szlakach, a w związku z tym poprawa kondycji. Morze częściej równa się z samym wypoczynkiem na plaży bez większego wysiłku fizycznego. Dzięki przemierzaniu szlaków można zgubić zbędne kilogramy, wzmocnić mięśnie, stawy i serce. Służy to też naszym płucom, zwiększając ich wydolność.

Góry jednak nie muszą kojarzyć się tylko ze zdobywaniem szczytów i podążania górskimi szlakami. Może się to wiązać po prostu z relaksem na łonie natury, w
ciszy i spokoju. Ponadto będziecie mieli możliwość podziwiania pięknych widoków, oddychania świeżym i czystym powietrzem, zrobienia ogniska w lesie i co najważniejsze, wyciszenia się, bo w przeciwieństwie do morza, w górach nie ma aż takich tłumów.

Karkonoski SPA*** zawsze oferuje ciekawe pakiety na weekend w górach. Dla osób zmęczonych aktywnymi dniami, idealną opcją jest odpoczynek w SPA. 

Weekend nad morzem równa się z tłumami na plażach, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Mało wolnego miejsca, mnóstwo ludzi i hałas- tego raczej staramy się unikać podczas wypoczynku. Dlatego dla kogoś, kto nie jest wielkim fanem dzieci albo po prostu woli cichsze miejsca to z wakacji nad morzem z pewnością nie będzie zadowolony. Dodatkowo najlepsze góralskie jedzenie można skosztować tylko w górach, zamiast przepłacać w barach z rybami przy plaży, które ewentualnie wcale nie okazują się być smaczne. 

Podejmując ostateczną decyzję o wypadzie na weekend, trzeba przede wszystkim skupić się na wszystkich wyżej wymienionych aspektach. Biorąc jednak wszystko pod uwagę, najlepszą opcją dla osób pragnących prawdziwego relaksu i spokoju, będą właśnie góry.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena