Klimatyzator w dzisiejszych czasach nie jest już wyłącznie zarezerwowany dla dużych firm i biurowców. Coraz częściej staje się niezbędnym elementem wystroju domów oraz mieszkań. Jest to najprostszy, a także z roku na rok coraz tańszy sposób na zapewnienie sobie komfortu życia i optymalnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych. 

Data dodania: 2022-05-12

Wyświetleń: 196

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Klimatyzacja w domu - co powinieneś wiedzieć decydując się na jej zakup?

Klimatyzację wykorzystujemy nie tylko w okresie intensywnych upałów. Coraz chętniej jest też ona uruchamiana podczas chłodniejszych pór roku - jako urządzenie grzewcze. Tego typu systemy są również szczególnie polecane w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ich temat!

Po pierwsze, obalamy mity!

Fałszywe informacje na temat negatywnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie wynikają z błędów, które zostały popełnione przy jej montażu lub w czasie późniejszego użytkowania instalacji. Jeśli wszystko jest prawidłowo wykonane i zamontowane, klimatyzacja poprawia jakość powietrza w domu i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Klimatyzacja a jakość powietrza w mieszkaniu

Klimatyzator to idealne wyjście dla alergików. Umieszczone w nim filtry wyłapują szkodliwe mikroorganizmy, alergeny i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu mamy pewność, że powietrze które wdychamy jest pozbawione większości zanieczyszczeń. Równie pozytywny wpływ ma funkcja jonizacji. Jest to zbawienny sposób na pozbycie się nadmiaru wilgoci w domu. 

Jak wiadomo, głównym atutem klimatyzacji jest możliwość indywidualnego doboru warunków termicznych. W lato, kiedy nadchodzą gorące dni, bez problemu możemy ustawić komfortowe dla nas temperatury oraz wilgoć, dzięki czemu poprawiamy swoje samopoczucie i unikamy nieprzyjemnego pocenia się. Natomiast zimą, kiedy przychodzą srogie mrozy, bez problemu możemy ogrzać wybrane pomieszczenie i cieszyć się ciepłem, kiedy za oknem chłód i śnieg.

Działanie i koszty instalacji

Bardzo ważny jest fakt, by uświadomić sobie, że klimatyzacja i wentylacja to dwa różne systemy. Mogą się one jednak doskonale uzupełniać, by zapewnić Ci jak najlepszą jakość powietrza. Jednak pod żadnym pozorem nie możemy zrezygnować z wentylacji po zamontowaniu klimatyzatora. Sam system działa na zasadzie wymiany i chłodzenia powietrza poprzez kontakt ciepłego strumienia ze skraplaczem i parownikiem, a następnie dostarczanie go z powrotem do wnętrza.


Ile kosztuje inwestycja? Klimatyzatory dostępne na rynku zaczynają się już od kilkuset złotych. Warto jednak nie oszczędzać na instalacji i pamiętać, że jest to zakup na lata, a wraz ze wzrostem ceny idzie też jakość sprzętu. Koszt klimatyzacji z górnej półki może osiągać cenę nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie zapominajmy również o kosztach samego montażu oraz przeglądów i serwisów sprzętu.
Żywotność klimatyzacji 

Przyjmuje się, że od zakupu klimatyzator może nam służyć nawet do 30 lat. Aby jak najdłużej utrzymać sprawność systemu, należy pamiętać o prawidłowej eksploatacji oraz wykonywaniu regularnych przeglądów. Warto też mieć świadomość, że im tańsza instalacja, tym jej żywotność będzie mniejsza. 

Jeśli mieszkasz w dzielnicy Wola i myślisz o założeniu klimatyzacji oraz zależy Ci na znalezieniu doświadczonej firmy, która profesjonalnie poprowadzi Cię od wyboru urządzenia po jego instalację sprawdź ofertę, którą proponuje Klimatyzator Sklep na montaż i instalację klimatyzacji dostępną na stronie https://klimatyzator.sklep.pl/strona/klimatyzacja-warszawa/wola. W razie wątpliwości sztab specjalistów odpowie na każde Twoje pytanie!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena