Balkon to przedłużenie mieszkania – niestety jednak pogoda w Polsce często uniemożliwia korzystanie z niego. Dlaczego by więc nie zrobić czegoś, co sprawi, że korzystanie z niego stanie się jeszcze przyjemniejsze? Z pomocą przychodzą daszki balkonowe do samodzielnego montażu, o których opowiemy poniżej. Przeczytaj i dowiesz się, dlaczego warto zastosować na balkonie ścianki boczne!

Data dodania: 2022-04-28

Wyświetleń: 358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy na balkonie, również warto zainstalować ścianki boczne?

Jak urządzić balkon?

Aby czuć się na balkonie komfortowo, warto pomyśleć o kilku szczegółach, które mogą okazać się niezbędne. Mowa tu przede wszystkim o meblach,  z pomocą których balkon stanie się bardziej funkcjonalny – stoliku i wygodnym krześle lub leżaku. Przydatny okaże się również parasol, który może jednak zastąpić daszek z poliwęglanu.

Ścianki boczne – czy rzeczywiście spełnią swoją rolę?

Ścianki boczne to kolejny element, który sprawi, że korzystanie z balkonu stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

Dzięki nim będzie można uchronić się przed porywistymi podmuchami wiatru, które zwłaszcza na najwyższych piętrach bywają nie do zniesienia. Co więcej, uchroni on również przed warunkami spojrzeniami sąsiadów. Przydadzą się one więc zwłaszcza w blokach, w których odległość pomiędzy balkonami nie jest duża. Ciekawą alternatywą jest również daszek nad drzwi ze ścianką. Zabezpieczy on nie tylko drzwi balkonowe i meble, ale i osłoni boki balkonu przed wiatrem. Pozwoli to stworzyć na balkonie wyjątkowy klimat i intymną atmosferę. Takie zadaszenie boczne balkonu polecane jest również wszystkim miłośnikom kwiatów. Taki wiatrołap zabezpieczy roślinki przed wiatrem i słońcem.

Producent ścianek bocznych i daszków nad drzwi

Zadbaj o komfort wszystkich domowników i zamontuj daszek i ścianki boczne na swoim balkonie. Dzięki nim zabezpieczysz nie tylko meble trzymane na balkonie, ale i rośliny, które na nim hodujesz. Tym samym sprawisz, że Twój balkon będzie Ci służył niezależnie od pogody. Macierz się własną przestrzenią na świeżym powietrzu i zamów je, zanim zacznie się sezon balkonowy! Tylko, gdzie takich szukać?

Zadaszenie balkonu – czy ma sens?

Dlaczego warto montować daszek na balkon? Przede wszystkim dlatego, że pozwoli on uporać się z wieloma ograniczeniami. Największą z jego zalet jest to, że taki prosty daszek z poliwęglanu ochroni przed deszczem, zbyt mocnym słońcem, a nawet i petami, które w blokach spadają z balkonów położonych wyżej. Co więcej, takie zadaszenie ochroni nie tylko ludzi, ale i meble oraz roślinki, które znalazły się na balkonie. Będzie je można pozostawić na zewnątrz bez obaw, że nagły i niespodziewany deszcz je uszkodzi. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że kwiaty doniczkowe zwykle są bardziej delikatne od tych, które się sadzi w ogrodzie. Przede wszystkim jednak takie daszki balkonowe sprawią, że z balkonu będzie można korzystać bez ograniczeń.

Jaki daszek na balkon wybrać?

Nie ulega wątpliwościom, że zadaszenie na balkonie to bardzo przydatna rzecz. Pytanie jednak, które z nich wybrać. Istnieje bowiem kilka ich rodzajów. W  asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele różnorodnych modeli, które różnią się od siebie zarówno pod względem kolorystyki, jak i kształtów. Wśród nich na uwagę zasługują daszki z poliwęglanu lub akrylu:

  • Płaskie
  • Markizowe
  • Półokrągłe

Taki duży wybór sprawi, że jeszcze lepiej będzie można je dopasować do elewacji budynku oraz z wykończeniem balkonu. 

Z jakiego materiału powinno zostać wykonane zadaszenie balkonu w bloku? Ze wszystkich dostępnych materiałów na szczególną uwagę zasługuje poliwęglan. W przeciwieństwie do metalu, czy plastiku materiał ten nie zabiera światło i nie nagrzewa się. O wiele lepiej się on również prezentuje. W dodatku tworzywo to jest tańsze od szkła oraz może stanowić dodatkową ochronę przed słońcem. Wystarczy sięgnąć po modele lekko "zadymione". Z kolei zadaszenia bezbarwne nie będą zacieniać balkonu, ale zapewnią skutecznej ochrony przed szkodliwymi promieniami UV.

Zadaszenia balkonów – cena

Wysokiej jakości wiatrołapy z poliwęglanu, daszki balkonowe z poliwęglanu oraz wiele innych produktów znajdziesz w naszym asortymencie. Arctom to producent zadaszeń z poliwęglanu, który od ponad 20 lat oferuje swoim klientom nowoczesne daszki poliwęglanowe. Firma powstała w 1997 r., a obecnie zaopatruje klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Zadbaj o wygląd swojego balkonu już dziś I zapoznaj się z ofertą Arctom.pl – znajdziesz Tam wiele interesujących produktów w przystępnych cenach!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena