Na przestrzeni lat smartfon stał się przysłowiową trzecią ręką – to urządzenie, przez które się kontaktujemy, ale także nasz aparat, galeria zdjęć, dostęp do wszelkich informacji, GPS, a często również narzędzie pracy. Dlatego tak ważne jest, aby był to smartfon z dobrą baterią, który może stale nam towarzyszyć.

Data dodania: 2022-04-21

Wyświetleń: 380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym się kierować, aby wybrać najlepszy smartfon z dobrą baterią?

Baterie kiedyś i dziś

Z pewnością pamiętasz czasy, gdy zaraz po zakupie nowego telefonu przypominałeś sobie żelazną zasadę – pozwól urządzeniu się rozładować, a potem naładuj je do 100% baterii. I rób tak jak najczęściej. Z czego to wynikało? Z baterii wyprodukowanej z niklowo-kadmowych (Ni-Cd) lub niklowo-metalowo-wodorkowych (Ni-MH) ogniw. Całkowite rozładowanie i ponowne naładowanie baterii telefonu miało zapobiec osłabieniu baterii lub – w najgorszym wypadku – konieczności wymiany telefonu.

Dzisiejsze smartfony wymagają zgoła innej mocy ze względu na ich częste i długotrwałe użycie oraz wielość działań, do których służą. Ze względu na to, że obecnie wymaga się, aby pełniły funkcję przenośnego telewizora, narzędzia do pracy czy też schowka dla niezliczonej ilości aplikacji, zaczęto produkować baterie z zupełnie nowych materiałów, aby uzyskać jak najbardziej wytrzymały telefon. Zmieniły się wymagania w kwestii wytrzymałości baterii – coraz większe ekrany i coraz większe zużycie energii sprawiło, że priorytetem jest dzisiaj telefon z dużą baterią.

Dzisiejsze smartfony posiadają dwa typy baterii:

  • baterie litowo-jonowe (Li-Ion), które gwarantują szybsze ładowanie, większą trwałość i wydajność oraz mniejsze gabaryty. Stosuje się je najczęściej w laptopach, czytnikach e-booków czy tabletach,
  • baterie litowo-polimerowe (Li-Poly), zwane inaczej litowo-jonowymi, które wykazują największą wydajność ze względu na większą pojemność i jeszcze szybszy proces ładowania.

Smartfon z dobrą baterią, czyli jaki?

Wytrzymały telefon to nic innego jak telefon z dużą baterią. W najlepszym smartfonach z powodzeniem stosuje się baterie litowo-polimerowe nie tylko ze względu na ich zaskakującą wytrzymałość, ale także dużą pojemność. Należy jednak pamiętać, że na zużycie baterii ma wpływ kilka czynników, a znajdą się wśród nich:

  • pojemność baterii w mAh (miliamperogodzina) – im większa pojemność, tym większa wytrzymałość baterii,
  • wielkość ekranu – im większym ekran, tym szybsze zużycie baterii, wybierając bardzo duży smartfon trzeba koniecznie sprawdzić siłę baterii,
  • wydajność procesora.

Smartfon z dobrą baterią charakteryzuje się tak dużą wytrzymałością, że może wytrzymać nawet do dwóch lub trzech dni bez ładowania. Za optymalne przyjmuje się smartfony z baterią o pojemności od 4000 do 5000, natomiast baterie telefonów z wyższej półki osiągają od 6000 do 7000 mAh. Warto wspomnieć o modelu Samsung Galaxy M31s z baterią o pojemności 6000 mAh i smartfonie Galaxy M51 z baterią o zaskakującej pojemności 7000 mAh. Te dwa modele niewątpliwie docenią osoby aktywne, które często nie mają stałego dostępu do gniazdka z prądem, a pragną, by ich smartfon był w stanie dotrzymać im kroku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena