Skóra okolicy oka jest czterokrotnie cieńsza od skóry twarzy, ma tylko 0.5mm grubości. Dodatkowo usytuowana jest na mięśniach okrężnych oka i pozbawiona gruczołów łojowych, przez co nie posiada ochronnej warstwy tłuszczu zapewniającej barierę przed czynnikami zewnętrznymi. Włókna kolagenowe i elastyna są w tej okolicy rzadziej umiejscowione, a nieustannie pracujące mięśnie powodują szybsze tworzenie się zmarszczek mimicznych. 

Data dodania: 2022-04-05

Wyświetleń: 371

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

3 zabiegi na zmarszczki pod oczami

Z pomocą na tą niezwykle trudną okolicę twarzy przychodzi medycyna estetyczna i kosmetologia zapewniając skuteczne zabiegi na zmarszczki pod oczami.

Kiedy rozpocząć walkę ze zmarszczki wokół oczu?

Zmarszczki pod oczami pojawiają się nawet u bardzo młodych osób. Już po 20 roku życia zmniejsza się ilość kolagenu w skórze i rozpoczynają się procesy starzenia. Dlatego zabiegi na zmarszczki pod oczami powinno zacząć się dużo wcześniej a przede wszystkim są wskazane u osób borykających się z zasinieniem pod oczami, opuchlizna i kurzymi łapkami.

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Jest wiele domowych sposobów na zmarszczki pod oczami, podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, która utrzymuje prawidłową kondycję skóry i zapobiega tworzeniu się zmarszczek lub ich znacznej redukcji. Do najważniejszych należą prawidłowe odżywianie się, picie dużej ilości wody, unikanie stresu, używek oraz nadmiernego opalania się.

W pielęgnacji domowej okolicy pod oczami warto sięgnąć po kosmetyki na bazie retinolu (przeciwdziała starzeniu się skóry i zwiększa produkcję kolagenu w skórze), witaminę C (jest to naturalny przeciwutleniacz, działa nawilżająco i odżywczo dla skóry, spłyca drobne zmarszczki), olej kokosowy i kwas hialuronowy  (posiadają właściwości nawilżające i wygładzające zmarszczki).

Dodatkowo domową pielęgnację warto wzbogacić o masaż okolicy oka, który doskonale dotlenia skórę, zwiększa jej elastyczność i niweluje zmarszczki pod oczami.

Poznaj też: domowe sposoby na zmarszczki mimiczne.

3 sprawdzone zabiegi na zmarszczki pod oczami

  •   Toksyna botulinowa – zabieg, który ma na celu porażenie mięśni mimicznych, które osłabione nie powodują pogłębiania się i powstawania zmarszczek. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów dających szybkie i spektakularne efekty
  •    HIFU – lifting ultradźwiękowy, zabieg ma za zadanie obkurczyć włókna kolagenowe i stymulować do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg redukuje zmarszczki, pogrubia skórę okolicy oka oraz zastosowany na górną powiekę redukuje jej opadanie
  •    Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg łączący działanie fali radiowej i mikronakłuwania. Powoduje wypłycenie zmarszczek, pogrubienie struktury skóry, zredukowanie cieni i opuchnięć pod oczami.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena