Wielu z nas marzy o wygodnym domu jednokondygnacyjnym, który ze wszystkich stron otwiera się na zieleń ogrodu, a jego niska bryła efektownie komponuje się z otoczeniem. Dom parterowy oferuje wnętrze bez schodów, co jest istotnym atutem zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów, a dzięki pełnej wysokości wszystkich pomieszczeń wnętrza parterówek wizualnie zyskują na przestronności, są ustawne i oferują właścicielom duże możliwości aranżacyjne.

Data dodania: 2022-02-18

Wyświetleń: 419

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dom parterowy - jak wybrać idealny projekt?

Popularność domów parterowych rośnie z roku na rok, chociaż wymagają one większej działki, bo ich powierzchnia zabudowy jest większa w porównaniu z domami dwukondygnacyjnymi o tym samym metrażu. Jednak nie na każdej działce można je zbudować. Decydują o tym zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy, które określają, jakiego typu inwestycje są na danym terenie dopuszczone do realizacji. Mogą one określać wysokość budynku, ilość kondygnacji, ale również rodzaj dachu i kąt nachylenia jego połaci, a także definiować inne wymogi, którym Inwestorzy muszą się podporządkować. Jeśli jesteśmy dopiero na etapie poszukiwania działki, warto przed jej zakupem sprawdzić zapisy MPZP dla terenu, na którym jest położona lub zapoznać się z WZ, by upewnić się, że możliwa będzie na niej realizacja domu, o jakim marzymy. Przed wyborem projektu nie tylko uwarunkowania działki są ważne, należy też precyzyjnie określić potrzeby rodziny, optymalną powierzchnię domu,  układ funkcjonalny i liczbę pokoi, a także budżet, jaki planujemy przeznaczyć na inwestycję. Właściwe dopasowanie metrażu do potrzeb jego mieszkańców pozwoli na wybudowanie domu o optymalnej powierzchni, co pozytywnie wpłynie na koszty jego realizacji i późniejszej eksploatacji.

Pracownia ARCHON+ w swojej szerokiej ofercie gotowych projektów domów przygotowała obszerną kolekcję parterówek, które spełniają różnorodne oczekiwania Inwestorów. To projekty domów zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesne parterówki, o zróżnicowanej powierzchni, w wersjach z garażem lub bez garażu, odpowiednie do realizacji  na różnego typu działkach. Doradcy Projektowi Pracowni służą profesjonalną pomocą w doborze projektu najbardziej dostosowanego do potrzeb rodziny i uwarunkowań działki. Warto zwrócić uwagę, że w ARCHON+ do każdego projektu można zamówić dedykowany kosztorys budowlany, będący intuicyjnym w obsłudze programem, umożliwiającym sprawną organizację budowy, a także bieżące monitorowanie postępu prac i kosztów. Projekty domów parterowych ARCHON+ wyróżniają się funkcjonalnym zagospodarowaniem powierzchni,  klarownym podziałem na dzienną i nocną strefę użytkowania, a także pomysłowymi rozwiązaniami w zakresie organizacji zaplecza gospodarczego domu. Strefa dzienna z reprezentacyjnym salonem, jadalnią i kuchnią jest przestrzenią wspólną dla wszystkich mieszkańców, którą w atrakcyjny sposób powiększa odpowiednio zaaranżowany taras, oferujący miejsce na letnią jadalnię i strefę rekreacji. Pomieszczenia w czytelnie odizolowanej strefie prywatnej są komfortowym miejscem do wypoczynku, nauki i pracy. Sypialnie w domach parterowych bardzo często mają bezpośrednie wyjście do ogrodu, co jest atutem szczególnie docenianym przez użytkowników. Projekty ARCHON+ oferują wygodne i funkcjonale zaplecze gospodarcze, a przestrzeń przeznaczona na komunikację wykorzystywana jest także w odpowiedni sposób, tak by mieściła również praktyczne szafy do przechowywania.

Poszukując domu parterowego z garażem jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym w ofercie ARCHON+ każdy ma szansę znaleźć atrakcyjną propozycję. Pracownia oferuje również projekty domów parterowych, które z powodzeniem można zrealizować na wąskich działkach, a także na działkach z wejściem od południa. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej projektom domów parterowych z poddaszem do adaptacji, które umożliwiają w stosownym dla rodziny momencie bezproblemowe powiększenie powierzchni mieszkalnej parterówki, poprzez adaptację przewidzianego w projekcie strychu.

Kupując gotowy projekt domu ARCHON+ każdy Inwestor otrzyma kompletną, profesjonalnie opracowaną dokumentację, która umożliwia sprawną adaptację projektu i płynną budowę domu. Zapraszamy do obejrzenia pełnej kolekcji domów parterowych na www.archon.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena