Wakacje to doskonała pora na planowanie urlopu i oderwanie się od codzienności. Sposób wypoczywania zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas, jednak zwykle szukamy odmiany od rutyny towarzyszącej nam przez resztę roku. W okresie wakacji nie brakuje kuszących ofert i atrakcji, wystarczy tylko wiedzieć czego i gdzie szukać. Dla tych co cenią sobie swobodę i wypoczynek z dala od tłumu turystów świetną propozycją są wakacje na jachcie.

Data dodania: 2022-02-10

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomysł na lato - wakacje na jachcie.

Rejs po Bałtyku

Nadbałtyckie plaże latem przeżywają najazd turystów. Przez większość roku senne nadmorskie miejscowości na czas wakacji stają się tętniącą życiem metropolią, gdzie trudno o prywatność. Jedynym sposobem ucieczki przed hałasem i tłumem jest wypłynięcie w morze. Dzięki firmom oferującym czarter jachtu spędzimy wakacje na morzu, a towarzyszyć nam będzie jedynie szum wiatru i kołysanie fal. W Polsce można wynająć wiele jachtów morskich wyprodukowanych przez największe stocznie świata. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jacht polskiej produkcji Delphia 40, sprawdzona i bezpieczna jednostka pełnomorska która od wielu lat cieszy się uznaniem żeglarzy na całym świecie.

Rejs po Morzu Bałtyckim to prawdziwa przygoda dla całej rodziny, a najważniejsze, że sami jesteśmy jej bohaterami. Możemy popłynąć w dowolne miejsce i odkryć niewidoczne z lądu atrakcje, powędkować i złowić wyjątkowy okaz, a w ekstremalnych przypadkach poznać mroczniejszą stronę Bałtyku i wyjść cało ze sztormu. Warto w tym miejscu dodać, że Morze Bałtyckie bywa kapryśne i wzburzone, podczas sztormu fale bywają strome i mogą przekraczać nawet 5 m. Dlatego stałe monitorowanie pogody jest podstawą bezpieczeństwa na morzu. Jednak wakacje na jachcie, nawet bez wzburzonych fal dostarczą tematu na niejedną morską historię, bowiem każda chwila na pełnym morzu warta jest zapamiętania.

Za horyzontem - atrakcje Bałtyku.

Czarter jachtów pozwala wybrać jednostkę zgodną z naszymi potrzebami (wielkość, dodatkowe wyposażenie) i wynająć ją na określony czas. A jeśli mamy odpowiedni patent i świadectwo SRC to ster jest w naszych rękach i możemy śmiało wypłynąć na szerokie wody.

Rejs jachtem pozornie umożliwia nam sięgnięcie wzrokiem za horyzont. Bo choć granica widzenia wciąż się oddala, to jednak naszym oczom ukazują się widoki niedostępne jeszcze przed chwilą, schowane za widnokręgiem. A na Morzu Bałtyckim nie brakuje atrakcji wartych uwagi.

Jednym z ciekawszych miejsc jest duńska wyspa Bornholm. Kanapka z duńskim masłem i śledziem jest wizytówką wyspy, to również raj dla smakoszy piwa. Ponadto na Bornholmie zachowały się datowane na przełom XI i XII wieku kościoły rotundowe, rzadko spotykane w innych rejonach Europy. Można zobaczyć je z bliska również od środka. Nie sposób przeoczyć pełniących niegdyś rolę młynów wiatraków, które dostępne są dla zwiedzających. Wyspa posiada 300 km tras rowerowych z przyciągającymi wzrok widokami. Nie ma tu natłoku turystów, a piaszczyste plaże oferują ciszę i spokój.

Największą wyspą na Morzu Bałtyckim jest należąca do Szwecji Gotlandia. W miejscowości Tofta zrekonstruowano wioskę Wikingów, gdzie można poznać codzienne życie i zwyczaje dawnych mieszkańców tych ziem. Atrakcją wyspy jest odkryta dopiero w XX wieku jaskinia. Gotlandia to również piękne plaże, skaliste klify i zabytkowe budowle opowiadające historię wyspy. Miejsce to jest domem dla licznego ptactwa wodnego, głównie rybitw i gęsi. Z bliska można obserwować króliki, które dosłownie przejęły wyspę, ponieważ nie mają tutaj naturalnych wrogów.

Najmniejsza na świecie wyspa, która została podzielona terytorialnie na co najmniej dwa państwa położona jest na Bałtyku. Wyspa Märket należy do archipelagu Wysp Alandzkich i jest niezamieszkana, potwierdzono za to na niej występowanie ponad 20 gatunków roślin (wyspa ma ok. 100 m szerokości i 300 długości). Ta maleńka wysepka należy do Finlandii i Szwecji i obowiązują na niej dwie strefy czasowe!

Wakacje na jachcie

Wybierając jacht żaglowy i spędzając wakacje na morzu mamy pełną dowolność planu podróży. Morze Bałtyckie łączy historię z nowoczesnością, a część obiektów możemy podziwiać na własne oczy.

Bałtyk jest cmentarzyskiem ponad 100 wraków (głównie z okresu II wojny światowej), choć oglądanie ich z bliska dostępne jest tylko dla nurków, a część eksponatów wymaga zezwolenia Urzędu Morskiego. Atrakcją na skalę światową jest liczący niemalże 8 km most łączący dwa państwa. Drogowo - kolejowe połączenie nad cieśniną Sund otwarte w 2000r. umożliwia podróż między Kopenhagą (Dania), a Malmö (Szwecja).

Wakacje na jachcie to połączenie zwiedzania i aktywnego wypoczynku, a przy tym świetny sposób na wzmacnianie rodzinnych więzi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena