Usuwanie Subitu czyli naprawiamy błędy XX wieku. Czym jest subit? Dlaczego i jak należy się go pozbyć? 

Data dodania: 2022-02-09

Wyświetleń: 591

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Subit - trucizna w naszych domach.

Usuwanie Subitu czyli co pozostawił nam system komunistyczny lat 90. Kto z nas nie słyszał o azbeście na dachu, czyli płytach azbestowych, które pokrywają wciąż wiele domów w Polsce. Nikt nie wątpi w szkodliwość azbestu, który wywołuje najczęściej raka płuc oraz choroby dróg oddechowych ale też inne. Równie szkodliwą trucizną jest subit, który w latach 80-tych i 90-tych, ale również i później był stosowany jako klej i lepiszcze do podłóg drewnianych - najczęściej parkietów. Usuwanie Subitu stało się dziś nie mniej ważne jak usuwanie azbestu. Usunięcie Subitu powinno być wykonywane z należytą dokładnością i ostrożnością tak jak ma to miejsce w przypadku azbestu. Czym zatem jest subit? Dla laika subit to klej i lepiszcze, którym smarowano podłoże (najczęściej betonowe) i na to układano parkiet. Nie był to jedyny klej, ale był to jeden z najtańszych sposobów, a również dostępność subitu sprawiała, że ilość domów w których do dziś jest subit pod parkietem jest olbrzymia. 

Dlaczego subit jest trujący i został wycofany z użytku? Lepik smołowy (inna nazwa subitu) to mieszanina smoły, plastyfikatorów, rozpuszczalników i wypełniaczy. Ani jeden składnik subitu nie jest korzystny (obojętny) dla naszego zdrowia. Reasumując, w wielu Polskich domach mieszkamy na swego rodzaju bombie zdrowotnej i ekologicznej. Świadomość szkodliwości Subitu sprawiła, że w Polsce powstały wyspecjalizowane firmy do usuwania tej trucizny. Firma Nowak - Usuwanie Subitu. Jesteśmy jedną z takich firm i specjalizujemy się w usuwaniu tej trucizny z domów w całej Polsce. Jesteśmy w tym przeszkoleni i posiadamy odpowiednie narzędzia, a doświadczenie które nabyliśmy przez lata pracy przy subicie sprawia, że jesteśmy przodującą marką w usuwaniu subitu w Polsce. Działamy szybko i bezemisyjnie. Stosujemy nowoczesne maszyny z odciągiem odkurzaczem. Na życzenie klienta, zerwiemy również parkiet i dopiero przystąpimy do usunięcia subitu. 

Często po usunięciu subitu należy wykonać naprawę powierzchni betonowej co również wykonujemy na życzenie klienta. Jak zatem można podsumować taką usługę? Jest to usługa kompleksowa, która daje klientowi oszczędności czasu i pieniędzy oraz pewność, że jedna ekipa zajmie się wszystkim najlepiej. 

Nasza misja będzie trwać do momentu, aż ostatni dom w Polsce pozbędzie się tej trucizny jaką jest subit.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena