Spacery z dzieckiem to dla rodziców codzienność. Jednak, o tym, czy będą one przyjemnością, decyduje przede wszystkim to, jaki wózek kupimy. Dlatego też, jeśli stoimy właśnie przed tą decyzją, powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję. Przyda nam się w tym celu kilka wskazówek. Zobaczmy więc, czym kierować się kupując wózki spacerowe. 

Data dodania: 2021-12-23

Wyświetleń: 523

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wózki dziecięce spacerowe - jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka?

Dobry wózek spacerówka to przepis na przyjemne przechadzki z maluchem. Jednak znalezienie idealnego nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Na rynku dostępne są dosłownie setki modeli. Wśród nich znajdziemy zarówno wózki spacerówki rewelacyjnej jakości, jak i takie, które pozostawiają pod tym względem wiele do życzenia. Jak więc wybrać wózek, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb? Warto dobrze przygotować się do tego zadania i wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Sprawdźmy, jaki powinien być idealny wózek. 

Czym kierować się wybierając wózek spacerowy?

Wózki dziecięce spacerowe dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Już na samym początku poszukiwań można więc się w tym wszystkim pogubić. Dlatego też warto ustalić sobie wstępnie, jakie cechy powinien mieć nasz wózek i czego od niego oczekujemy. W tym celu musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście wiek dziecka. Zupełnie inny wózek wybierzemy bowiem dla niemowlaka, a inny dla starszaka. Potrzeby tych grup wiekowych są bowiem zupełnie inne, dlatego też sam wózek musi być dopasowany indywidualnie. 

Przy wyborze spacerówki powinniśmy też wziąć pod uwagę to, gdzie będziemy korzystać z wózka. Czy będzie to droga asfaltowa, czy może leśna ścieżka? Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ na tej podstawie będziemy mogli dopasować rodzaj kółek i ich amortyzacji. Małe koła sprawdzą się na równym podłożu, do nieregularnego i kamienistego warto wybrać natomiast na większe i bardziej solidne.

A może planujemy często podróżować z wózkiem? Jeśli tak, lepiej będzie wybrać wózek składany, na przykład typu parasolka, ponieważ z łatwością będziemy mogli przewieźć go zarówno w samochodzie, jak i w pociągu, czy autobusie. 

Wózki dziecięce spacerowe — najważniejsze parametry i funkcje 

Lista parametrów każdego wózka jest długa. Jest jednak kilka takich, na które w szczególności warto zwracać uwagę. Bez wątpienia jednym z najważniejszym jest waga. Im będzie niższa, tym lepiej, ponieważ lekki wózek spacerowy jest znacznie łatwiejszy w przenoszeniu i transporcie. Poza tym lekka spacerówka prowadzi się też po prostu znacznie przyjemniej. Przy tym jednak musimy pamiętać, aby stawiać jedynie na solidne materiały i wykonanie, ponieważ tylko to zagwarantuje nam trwałość przy intensywnym użytkowaniu. Dlatego też wybierajmy tylko sprawdzone marki, takie jak Cybex Platinum w BoboWózki. Firmowe wózki spacerowe dostępne tam prezentują najwyższą jakość na rynku. 

Na bezpieczeństwo i komfort użytkowania wózka mają wpływ także jego funkcje oraz akcesoria dodatkowe. Warto więc zwrócić na to uwagę, kupując wózek dziecięcy spacerowy. Dużym atutem w tej kwestii będzie na przykład rączka z możliwością przekładania, która pozwoli Ci na prowadzenie spacerówki z obu stron, a także regulacja podnóżka oraz opcja rozkładania siedziska.  Obowiązkowym elementem są także pasy bezpieczeństwa oraz specjalne miejsce do przechowywania. Jeśli chodzi zaś o dodatkowe wyposażenie, bardzo przydatna będzie folia przeciwdeszczowa oraz podręczna torba na najważniejsze akcesoria. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena