Jako kontraktor dostarczający usługi IT musisz liczyć się z tym, że w przypadku błędów, zaniechań lub cyberzdarzeń, skutkujących tym, że firma, dla której pracujesz, poniesie ogromne straty. Wtedy cała odpowiedzialność spada na Ciebie i możesz odpowiadać nawet całym majątkiem. Ratunkiem dla Twoich finansów okaże się wtedy ubezpieczenie zawodowe OC dla specjalistów IT. Dowiedz się, w jakich sytuacjach polisa ochroni Cię przed ponoszeniem ogromnych kosztów z własnej kieszeni.

Data dodania: 2021-11-24

Wyświetleń: 485

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jakich sytuacjach ubezpieczenie OC zawodowe IT pomoże uratować Twoją firmę?

Ryzyko zawodowe kontraktorów w branży IT

Szkody spowodowane błędami w pracy zwykle kojarzymy ze zniszczeniami materialnymi lub uszczerbkiem na zdrowiu osób, które pracują przy projekcie lub korzystają z jego efektów. Ucyfrowienie wielu biznesów sprawiło, że rozumienie majątku i własności musiało zostać poszerzone o dane informatyczne, których zniszczenie, utrata czy wyciek mogą generować niewyobrażalnie duże straty dla firmy. Kontraktorzy, pełniący usługi na umowach B2B, mogą za nie odpowiadać nawet całym swoim majątkiem, będąc tym samym w znacznie gorszym położeniu niż specjaliści zatrudnieni na umowie o pracę, którzy mogą odpowiadać co najwyżej trzykrotnością swojej pensji. To sprawia, że ubezpieczenie OC zawodowe staje się standardem, a przez niektóre firmy jest wręcz wymagane.

Jakie sytuacje mogą narazić firmy na starty?

Na samym początku musisz zdać sobie sprawę z tego, że Twoja odpowiedzialność, jako specjalisty IT, jest ogromna – od Twojej pracy zależy bowiem nawet to, czy dana firma będzie normalnie funkcjonować, czy też będzie musiała wstrzymać swoją działalność na czas naprawy błędów w oprogramowaniu czy przywrócenia dostępu do zasobów sieci. Straty mogą sięgać wtedy nawet wielu milionów. Jakie sytuacje mogą bezpośrednio spowodować straty?

  • Błędy oprogramowania sterującego – mogą powodować np. przestoje w pracy zautomatyzowanej linii produkcyjnej, które będą generować ogromne starty dla przedsiębiorstwa przemysłowego.
  • Błędy w kodach systemów informatycznych o różnej funkcjonalności – mogą wprowadzić sporo zamieszania w zarządzaniu firmą, wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji czy nawet być przyczyną nieporozumień pomiędzy kontrahentami. Przykładowym problemem może być np. błędne naliczanie wynagrodzeń czy czasu pracy osób zatrudnionych.
  • Utrata danych – jak już wspomnieliśmy, dane informatyczne mogą stanowić nawet kluczową część aktywów firmy. Ich wyciek lub kradzież, spowodowane błędami w systemach zabezpieczających mogą doprowadzić do ruiny nawet dużą firmę.

Wykup korzystną polisę OC dla kontraktorów IT

Rodzajów ryzyk w pracy specjalisty IT jest naprawdę sporo i każde z nich może spowodować konieczność pokrywania strat ze swoim majątkiem. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy tak ważne jest, aby wykupić korzystne ubezpieczenie, gwarantujące naprawę szerokiego zakresu szkód. Kompleksowe potrzeby specjalistów IT spełnia ubezpieczenie OC zawodowe od firmy https://findia.pl/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena