Nowy Jork to synonim wielokulturowości, zorganizowanego chaosu i przebogatej oferty kulturalnej. To miasto tętniące życiem, nigdy nie zasypiające, miasto, o którym marzymy. To jednocześnie aglomeracja, która szczyci się swoją architekturą, tą klasyczną i tą najnowszą, ale też taką z odzysku, wynikającą z zagospodarowywania dzielnic jeszcze do niedawna traktowanych jako niebezpieczne dla życia. 

Data dodania: 2021-11-03

Wyświetleń: 277

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać odpowiedni plakat do salonu w stylu nowojorskim?

Styl nowojorski w europejskim salonie

U podstaw stylu nowojorskiego leży wysmakowana nowoczesność, chociaż potrafi on włączać do projektów inspiracje odległymi w czasie stylami: art deco, vintage czy etno i orient. Sporo w nim odniesień do trendów pochodzących z Europy. Wszystkie inspiracje łączą się w sposób wysmakowany i zrównoważony, tak by pozostawić wrażenie elegancji, jednak bez epatowania zamożnością. 

Popularnie styl nowojorski kojarzy się albo z loftami albo z luksusowymi apartamentami, będącymi poza zasięgiem przeciętnego nowojorczyka. Nowy Jork to również dzielnice niewielkich mieszkań, w których lokale wynajmują mieszkańcy miasta. Warto pamiętać, że to ogromne miasto budowali ludzie zapatrzeni w kulturę starego kontynentu, dlatego styl nowojorski jest tak bliski Europejczykom. 

Podstawa stylu nowojorskiego jest zatem stosunkowo neutralna. Najczęściej stosowanymi w nim kolorami są: beże, szarości, kolor biały i czarny. Przestrzeń mieszkalna jest harmonijna, subtelna i doskonale wykończona. 

Plakat w salonie w stylu nowojorskim

Salon w stylu nowojorskim zawiera proste formy, klasyczne meble, idealne proporcje i symetrię. Elementem dekoracyjnym są przede wszystkim tkaniny o wyrazistych, geometrycznych wzorach. Zasłony długie do podłogi przesłaniają ściany. Miękkie tapicerowane meble, poduszki, pledy i lampy mogą pochodzić z różnych kolekcji, ale powinny do siebie idealnie pasować. Na ścianach można wykleić tapety, ale ich rola musi zostać wpisana w całość estetyki. Jak do tego wysmakowanego wnętrza dobrać plakaty? 

Jednym ze sposobów na podkreślenie stylu nowojorskiego jest bezpośrednie odniesienie do tego miasta. Na ścianie mogą zawisnąć plakaty, najlepiej czarno białe, z wizerunkiem ulicy, budynku czy mieszkańców miasta. Może to być też postać, która jednoznacznie kojarzy się z miastem czy samą Ameryką. Plakaty o białym passe partout, w minimalistycznych ramach, drewnianych lub metalowych, mogą być przeróżnej wielkości i w różny sposób wyeksponowane, ale zawsze doskonale i punktowo oświetlone. Wiele plakatów do salonu w stylu nowojorskim możesz znaleźć w sklepie Plakatomania.

Jednym z zabiegów, który nie pozostawi wątpliwości, z jakim stylem mamy do czynienia jest zastosowanie tapety na fragmencie ściany, odwołującej się do wizerunku miasta. Można również pokusić się o przywołanie estetyki loftu nowojorskiego, wówczas warto zainwestować w plakaty wyraźnie geometryczne, z detalami konstrukcyjnymi. W takim wnętrzu doskonale prezentują się budowle industrialne: mosty, dźwigi, stalowe konstrukcje, ludzie przy pracy, stacje metra, środki transportu. Wszelkie detale odwołujące się do pracy i trudu, jaki należy zaangażować w powstawanie miasta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena