Kiedy widzimy prawidłowo i „nic się nie dzieje”, nie myślimy także o wizycie u okulisty. Wraz z wiekiem potrzebujemy zazwyczaj konsultacji u wielu innych specjalistów, spychając kontrolowanie wzroku na dalszy plan. Czy rzeczywiście jest tak, że w przypadku prawidłowego widzenia wizyta u okulisty jest zbędna?

Data dodania: 2021-11-03

Wyświetleń: 400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak często osoba starsza powinna badać wzrok?

Jak wiek wpływa na stan naszych oczu?

Jak w przypadku każdego z narządów, oko wraz z wiekiem staje się coraz bardziej podatne na uszkodzenia i wady. Wynika to z eksploatacji oka, słabszej kondycji ogólnej organizmu, pogarszającego się ogólnego stanu zdrowia. Diagnostyka prowadzona w Centrum Oka dowodzi, iż wczesna diagnoza pozwala często na całkowite wyleczenie oraz zmniejszenie ryzyka możliwych powikłań.

Centrum Oka – najczęstsze schorzenia oczu występujące u osób starszych

Ryzyko wystąpienia chorób oczu wzrasta już po 40. roku życia. Szczególnie narażone są jednak osoby w wieku emerytalnym, po ukończeniu 60. roku życia. Do najczęściej diagnozowanych schorzeń w tych grupach wiekowych zalicza się jaskrę, zaćmę, choroby siatkówki oraz zwyrodnienie plamki żółtej. Należy też wziąć pod uwagę uwarunkowania genetyczne. Jeżeli wśród naszych krewnych występują wady i choroby oczu, powinniśmy zachować szczególną czujność. Zbagatelizowanie pierwszych oznak osłabienia wzroku, prowadzić może do znacznie dłuższego i trudniejszego przebiegu leczenia. Wczesne i późniejsze stadia wszelkich zaburzeń diagnozuje i skutecznie leczy zespół specjalistów pozostający do dyspozycji w Centrum Oka.

Jak często odwiedzać okulistę?

Osoby, u których na co dzień nie występują żadne niepokojące objawy związane z widzeniem, powinny udać się do okulisty kontrolnie przynajmniej raz w roku. Osoby po 60. roku życia natomiast powinny odwiedzić gabinet okulistyczny nawet kilka razy w roku. W ich przypadku, szczególnie ważna jest szybka diagnoza i wykonanie niezbędnych do oceny wzroku specjalistycznych badań, wykonywanych kompleksowo w Centrum Oka.  W tej grupie wiekowej wyodrębnić można także pacjentów szczególnie zagrożonych, którzy na wizycie u okulisty powinni pojawiać się regularnie i często, nawet od 3 do 6 miesięcy. Mowa tu o osobach z obciążeniami genetycznymi oraz cierpiącymi na takie choroby jak cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. I chociaż, jak zauważa Centrum Oka, nie są to choroby natury okulistycznej, znacznie zwiększają ryzyko ich wystąpienia. W ich przypadku szybka reakcja i trafna diagnoza zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie i powrót do zdrowia.

Prosty plan dla Seniorów

Centrum Oka specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu chorób oczu u osób starszych. Proponuje badania diagnostyczne w kierunku najczęściej występujących dolegliwości okulistycznych. Dogodny dzień i godzina zawsze dopasowane są do pacjenta oraz przeprowadzane ze szczególną ostrożnością. Specjaliści należący do zespołu Centrum Oka dopasują i rozpiszą plan wizyt w sposób adekwatny i właściwy dla specyfiki dolegliwości oraz możliwości każdego Pacjenta!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena