Turystyka biznesowa (business travel/tourism) - są to podróże służbowe odbywane przez pracowników w ramach pracy zawodowej. Poza wyjazdami na spotkania biznesowe z klientami i partnerami firm obejmuje również uczestnictwo w konferencjach, targach, szkoleniach i wystawach.

Data dodania: 2007-04-13

Wyświetleń: 23965

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Turystyka biznesowa ma obecnie coraz większe znaczenie ekonomiczne. Stanowi ona również sektor o niezwykle trwałej i dyskretnej, ale regularnej ekspansji. Ten rodzaj turystyki jest bardzo istotnym i ważnym czynnikiem w rozwoju gospodarczym miast i regionów. Warto też podkreślić, iż ten rodzaj turystyki cechuje wysoka dochodowość i specjalizacja. O istotnej roli turystyki biznesowej może świadczyć fakt, iż ponad 50% dochodów biur podróży pochodzi właśnie z organizacji tego typu wyjazdów. Wielkie organizacje gospodarcze wydają miesięcznie na podróże służbowe i organizacje spotkań konferencyjnych ogromne środki pieniężne. To może stanowić szanse rozwoju i osiągnięcia ogromnych zysków dla hoteli i pensjonatów zajmujących się zawodowo aranżacją tego typu spotkań.


Katalog szkoleń, kursów
http://www.szkolenia24h.pl / http://www.kursy24h.pl

Baza szkoleń, kursów ofert szkoleniowych dla firm i osób prywatnych. Katalog usług szkoleniowych - firm i obiektów. Szkolenia, kursy biznesowe, księgowe, menedżerskie handlowe i wiele innych. Kursy i szkolenia z całej Polski!

Baza konferencji, kongresów, seminariów. Konferencje: naukowe, medyczne, handlowe i wiele innych. Konferencje, kongresy, seminaria - miejsca oraz organizatorzy z całej Polski i nie tylko.

W serwisie prezentujemy firmy, obiekty, hotele konferencyjne posiadające w swojej ofercie sale konferencyjne, szkoleniowe, bankietowe, balowe, na wesela, imprezy oraz organizujące, obsługująca konferencje, spotkania firmowe, imprezy, zabawy integracyjne, szkolenia, kursy. Pragniemy aby umieszczone informacje przyczyniły się do pełnego wykorzystania możliwości obiektu w ciągu całego roku, a potencjalni Klienci mieli możliwość pozyskiwania wiarygodnych i sprawdzonych danych pomocnych przy organizacji konferencji, kursów, szkoleń, kongresów, spotkań integracyjnych, motywacyjnych itp.
 

Licencja: Creative Commons
3 Ocena