Życzenia składamy podczas wielu ważnych świąt. Czy jednak dobrze to robimy?

Data dodania: 2021-10-08

Wyświetleń: 550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy wypada składać życzenia w mediach społecznościowych?

Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy państwowo ustanowione święta to czas, kiedy składamy komuś życzenia bądź sami je otrzymujemy. Dobrze wiemy, że najlepsze życzenia to takie prosto od serca, nieszczere są dla nas często przykre i bezcelowe.

Przeczytaj tekst i dowiedz się, jakie życzenia są najlepsze, a także jak je składać. Ponadto odpowiemy w nim na ważne i nurtujące wiele osób pytanie: czy media społecznościowe to dobre miejsce do składania życzeń.

Gotowe czy własne? Zabawne czy poważne?

Przede wszystkim życzenia powinniśmy dobierać indywidualnie do konkretnej osoby, jeśli dobrze ją znamy. W przypadku osoby, która z pełną powagą podchodzi do swojego wieku, dwa razy musimy przemyśleć, czy zabawne życzenia urodzinowe będę na miejscu. Jednak, jeśli solenizant sam żartuje ze swojego wieku, to żartobliwe życzenia spełnią swoją funkcję.

Choć urodziny i imieniny to najczęstsze okazje do składania życzeń, to istnieją też uroczystości, do których powinniśmy podejść z pełną powagą. Dzień Nauczyciela, ślub, odniesienie sukcesu przez kogoś, czy chociażby dzień matki i ojca to czas, kiedy powinniśmy zachować się z szacunkiem i godnie celebrować te dni.

Obecnie w Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji na życzenia. Nie każdy z nas zawsze wie co powiedzieć czy napisać przy konkretnej okazji, więc jest to dla każdego z nas duże ułatwienie.

Jednak bardzo często zdarza się tak, że życzenia się powielają i osoba, która obchodzi swoje święto, parokrotnie dostaje ten sam wierszyk, bądź słyszy te same życzenia. Dlatego, jeśli mamy, choć odrobinę inwencji twórczej, to dobrze będzie, jak sami coś przygotujemy lub skorzystamy ze strony, co do której mamy przekonanie, że sama przygotowuje życzenia i stale je aktualizuje.

Wbrew pozorom, składane życzenia nie muszą być szczególnie wyszukane. Wystarczy, że na spokojnie ułożysz sobie w głowie to, co chcesz powiedzieć danej osobie. Możesz również zapisać sobie wszystko, a potem nanieść ewentualne poprawki. Jeśli masz takie umiejętności, to możesz stworzyć życzenia rymowane, które na pewno zostaną docenione.

Czy media społecznościowe to dobre miejsce do składania życzeń?

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów czy komputerów, a relacje ze swojego życia udostępniamy na portalach społecznościowych. W takich miejscach podajemy wiele danych i nie jesteśmy anonimowi, dlatego powinniśmy się zastanowić co i komu udostępniamy. Coraz częściej również składamy życzenia innym właśnie na portalach społecznościowych. Czy powinniśmy to robić?

Najlepsze życzenia to takie złożone osobiście i przede wszystkim szczere. Jednak czasami nie mamy możliwość świętować konkretnego dnia z daną osobą więc korzystamy z telefon, czy Internetu. W przypadku osobistego święta jak urodziny bądź imieniny, jeśli nie mamy innej możliwości możemy wysłać wiadomością prywatną na jednym z portali. Lepiej abyśmy unikali wpisów na tablicach, najczęściej takiej formy używają osoby, które ledwie się znają i tylko z grzeczności umieszczają wpis.

Jeśli chodzi o święta większego kalibru, jak np. Boże Narodzenie, to również lepiej nie umieszczajmy wpisu na własnej tablicy z oznaczeniem wybranych ludzi. Tym sposobem możemy kogoś pominąć albo odbiorcy uznają to za nasz brak szacunku i lenistwo. Taka forma życzeń nie pokazuje, że myślimy o kimś szczególnie, tylko że traktujemy wszystkich masowo. Najlepsze życzenia są kierowane osobiście do danej osoby. W takiej sytuacji odczuwa ona, że ten dzień jest wyjątkowy, jedyny.

Kiedy życzenia na portalu społecznościowym są dobrym pomysłem?

Życzenia umieszczane na portalach społecznościowych najlepiej sprawdzają się w przypadku przedsiębiorstw. Coraz więcej firm ma własne strony, które my obserwujemy. Warto więc, aby osoba odpowiedzialna za stronę umieściła wpis w okresie świąt, np. Wielkanocnych czy Walentynek. Nam jako klientom albo usługobiorcom będzie bardzo miło, że przedstawiciele sklepu lub banku o nas pamiętali.

Warto też postawić na tę formę życzeń, kiedy chcesz komuś złożyć życzenia, lecz z jakiegoś powodu nie możesz do niego zadzwonić. Taka forma okazania pamięci też się sprawdzi, o ile zadbasz o to, by ich adresat poczuł, że są kierowane tylko do niego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena