Jeszcze kilkanaście lat temu na zmianę kwalifikacji zawodowych decydowało się bardzo mało osób. Obecnie pracowników zdecydowanych się przebranżowić jest coraz więcej. Największą karierę można zrobić w branży IT. Do osób bardzo poszukiwanych w tej branży należą projektanci użyteczności. Wszyscy, którzy myślą o zmianie kwalifikacji zawodowych i chcą pracować w tym charakterze, powinni sprawdzić, jakie możliwości daje szkolenie UX Bootcamp.

Data dodania: 2021-10-07

Wyświetleń: 536

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy przebranżowienie się opłaca?

Kiedy warto pomyśleć o zmianie kwalifikacji?

W Polsce ścieżkę zawodowej kariery wybieramy w bardzo młodym wieku. Zanim rozpoczniemy swoją pierwszą pracę mija, co najmniej kilka lat. W tym czasie zmianie może ulec zarówno rynek pracy, jak i nasze preferencje. Bardzo często też okazuje się, że decyzje podejmowane w wieku 19 lat nie były trafione. Osoby, które odczuwają brak motywacji do pracy, nie są zadowolone ze swojego wynagrodzenia, ale nie mają szans na otrzymanie podwyżki czy osoby, które nie rozwijają się, a wykonywanie codziennych obowiązków coraz bardziej je irytuje, bardzo poważnie powinny pomyśleć o zmianie kwalifikacji zawodowych, a co za tym idzie o zmianie pracy.

Kto może skorzystać z UX Bootcamp?

UX Bootcamp to kurs, który adresowany jest do osób, które programowaniem zorientowanym na użytkownika zajmują się już od dawna, ale zależy im na tym, aby podnieść swoje umiejętności i kompetencje. W kursie tym mogą wziąć więc udział:

  • graficy;
  • project managerowie;
  • product managerowie;
  • specjaliści od marketingu.

Co więcej, UX Bootcamp nie jest zarezerwowany tylko dla nich. Kursy te przeznaczone są także dla osób, które chcą się przebranżowić i czują, że projektowanie zorientowane na użytkownika będzie dla nich źródłem ogromnej satysfakcji. UX design rządzi się swoim prawami. Dlatego też możliwości, jakie daje UX Bootcamp mogą zostać wykorzystane przez web deweloperów i programistów.

Czego można nauczyć się na kursie?

W pracy UX designera bardzo ważne są umiejętności miękkie. Od osób, które chcą się przebranżowić i spełniać w roki UX designera oczekiwane są takie cechy, jak: empatia, komunikatywność, zmysł estetyczny. Kurs UX Bootcamp prowadzony jest przez doświadczonych trenerów, którzy posiadają szeroką wiedzę teoretyczną, ale są też praktykami. Po ukończeniu kursy jego uczestnicy będą znać narzędzia, które UX designer wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Kursanci poznają też metody badawcze, które są niezbędne w projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Kurs realizowany jest w trybie online. Jest realizowany na bardzo różnych stopniach zaawansowania, a więc mogą w nim brać udział nie tylko osoby, które myślą o zmianie kwalifikacji zawodowych, ale także ci, którzy pracują w branży UX.

Sprecyzowany plan zawodowy może pomóc osobom, które decydują się na zmianę swoich kwalifikacji zawodowych i poszukiwanie nowej pracy. Przekwalifikować się można w każdym wieku. Do zawodów przyszłości należy programowanie zorientowane na użytkownika. Chcąc pracować jako UX designer koniecznie należy ukończyć szkolenie potwierdzone certyfikatem, na przykład takim jak UX Bootcamp.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena