Każdy właściciel nieruchomości, który zdecydował się na wybrukowanie swojej posesji, prędzej czy później staje przed koniecznością czyszczenia kostki brukowej. Może zdecydować się na samodzielne podjęcie działania, ale również może zlecić to profesjonalnej firmie czyszczącej. O tym dlaczego warto zlecić czyszczenie kostki brukowej specjalistom, dowiesz się z niniejszego artykułu. 

Data dodania: 2021-10-06

Wyświetleń: 427

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czyszczenie kostki brukowej - dlaczego warto zlecić profesjonalnej firmie?

Samodzielne czyszczenie kostki brukowej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wyczyścić kostkę brukową sprzed własnego domu. Prawo nie wymaga posiadania uprawnień lub konieczności rejestracji działalności gospodarczej. W zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia mogą być potrzebne różne narzędzia i środki czyszczące.

Jeżeli regularnie dba się o kostkę brukową, a zabrudzenia nie będą zbyt intensywne (np. nie będzie to olej, spray lub ślady opon) to wystarczy dobra gąbka, płyn do naczyń, woda i dużo czasu. Można nieco przyspieszyć czyszczenie kostki stosując myjkę ciśnieniową, jednak będzie to wiązać się z inwestycją w nowe urządzenie.

Jeżeli natomiast kostka przez dłuższy czas nie była czyszczona, a zabrudzenia są znaczne, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie usługi profesjonalnej firmie czyszczącej. W ten sposób nie narazimy kostki na dodatkowe zabrudzenia lub uszkodzenia spowodowane nieumiejętnym czyszczeniem lub zastosowaniem złych lub w niewłaściwych proporcjach środków czyszczących. 

Czyszczenie kostki brukowej przez profesjonalną firmę

W przypadku poważniejszych zabrudzeń, tj. np.:

  • mchy, porosty i glony,
  • plamy olejowe i ropopochodne,
  • ślady po oponach samochodowych,
  • zabrudzenia pobudowlane,
  • wykwity solne i wapienne,
  • rdza,
  • plamy po napojach i żywności,
  • parafina i wosk,
  • plamy po nawozie do trawy,

zdecydowanie warto skontaktować się z profesjonalną firmą czyszczącą, posiadającą wiedzę i doświadczenie w czyszczeniu kostki brukowej.

Tego typu firmy dysponują specjalistycznym sprzętem, dostępem do certyfikowanych i skutecznych środków czyszczących oraz wiedzą na temat ich zastosowania w praktyce. Są w stanie dobrać odpowiednią metodę czyszczenia oraz środki czyszczące do nawierzchni i rodzaju zabrudzenia. Swoim działaniem nie uszkodzą kostki, a jedynie doprowadzą ją do poprzedniej świetności.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż usługi firm specjalizujących się w czyszczeniu kostki brukowej zwykle nie należą do najdroższych. Cena umycia metra kwadratowego kostki brukowej zaczyna się zwykle od zaledwie 5 zł. Dodatkowo większość firm świadczy swoje usługi w sposób kompleksowy, tj. poza czyszczenie kostki oferują również jej impregnację oraz piaskowanie, jak również inne usługi czyszczące, np. mycie elewacji budynku, czyszczenie dywanów, wykładzin, materacy czy tapicerki meblowej. Przy zamówieniu większej liczby usług większość firm zapewnia dodatkowe rabaty, co jeszcze bardziej zachęca do porzucenia myśli o samodzielnym czyszczeniu kostki brukowej na rzecz zlecenia tejże usługi zewnętrznej firmie.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena