System magazynowy WMS jest oprogramowaniem wspomagającym zarządzanie magazynem dowolnego rodzaju – produkcyjnym, dystrybucyjnym, handlowym itd. Przeznaczenie magazynu, jego wielkość lub rodzaj składowanego towaru także nie grają roli, ponieważ dobrej jakości oprogramowanie (np. Qguar WMS Pro) jest na tyle elastyczne, że można je dostosować do potrzeb każdego przedsiębiorstwa posiadającego własny magazyn lub zarządzającego takim obiektem.

Data dodania: 2021-09-28

Wyświetleń: 600

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

System magazynowy WMS - czym jest i do czego służy?

System magazynowy WMS – doskonałe rozwiązanie dla firm produkcyjnych oraz logistycznych

Koordynacja pracy magazynu, szczególnie takiego, w którym przestrzeń magazynowa jest współdzielona przez wiele firm, nie jest łatwym zadaniem. Przyjęcie towaru, jego ulokowanie, kontrola jego stanu oraz sprawne wydawanie w celu dalszej wysyłki muszą przebiegać możliwie płynnie i bezproblemowo. W przedsiębiorstwach produkcyjnych sprawna praca magazynu jest równie ważna. Nawet najlepszy plan produkcyjny nie powiedzie się, jeżeli zostanie stworzony na podstawie nieprawdziwych informacji o ilości dostępnych surowców lub narzędzi w magazynie. Dlatego aby uniknąć tego rodzaju błędów, firmy logistyczne oraz produkcyjne korzystają z systemów magazynowych, takich jak Qguar WMS Pro.

System magazynowy Qguar WMS Pro – elastyczny i prosty w obsłudze

Oprogramowanie Qguar WMS Pro może być stosowane w centrach dystrybucyjnych, firmowych zapleczach magazynowych oraz magazynach logistycznych, z których korzysta w tym samym czasie wiele przedsiębiorstw. Zakres funkcjonalny tego systemu obejmuje m.in. takie działania, jak:

 • koordynacja zamówień oraz wysyłek;
 • przeprowadzanie inwentaryzacji;
 • szeroko rozumiana kontrola przebiegu obrotu magazynowego;
 • jakościowa oraz ilościowa kontrola towaru w dostawie;
 • zarządzanie opakowaniami zwrotnymi;
 • koordynacja pracy wózków widłowych i innych urządzeń magazynowych (terminale przenośne, aplikatory, paletyzery, wagi, układnice itd.);
 • przydzielanie lokacji poszczególnym towarom;
 • koordynacja działań wchodzących w skład cross-dockingu;
 • zarządzanie towarami niebezpiecznymi;
 • wykonywanie rozliczeń logistycznych.

Oczywiście nie są to wszystkie funkcjonalności dostępne w Qguar WMS Pro. Gdy zintegrujemy to oprogramowanie z systemem ERP czy MES, jego możliwości znacznie rosną.

Dlaczego warto wdrożyć system magazynowy Qguar WMS Pro?

Głównym celem wdrożenia systemu WMS jest sprawienie, aby wymiana informacji pomiędzy magazynem a podmiotami korzystającymi z jego zasobów przebiegała możliwie bezproblemowo. Sprawna praca magazynu jest w tym przypadku równoznaczna z oszczędnością czasu i środków przeznaczonych na jego funkcjonowanie. I nie ma znaczenia, czy z danego składowiska korzystają firmy spedycyjne, dział produkcyjny przedsiębiorstwa albo klienci detaliczni. Jakość obsługi w miejscu, w którym z powodzeniem zaimplementowano oprogramowanie WMS, zawsze będzie wyższa, niż w magazynie, w którym wszystkie ewidencje są tworzone np. w arkuszu kalkulacyjnym.

System magazynowy to narzędzie, bez którego trudno sobie obecnie wyobrazić pracę jakiegokolwiek dużego magazynu. Jeżeli dodatkowo jest to oprogramowanie wygodne, bezpieczne, elastyczne i proste w obsłudze – np. Qguar WMS Pro – to tym bardziej warto w nie zainwestować.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena