Ogrzewanie wykorzystujące promieniowanie podczerwone to zeroemisyjność, zdrowe powietrze i optymalna temperatura w pomieszczeniu. Wybierając grzejnik na podczerwień, do listy zalet możesz dodać także szybki i łatwy montaż. Sprawdź, jak zmienić system ogrzewania domowego bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu!

Data dodania: 2021-09-27

Wyświetleń: 443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne ogrzewanie w starym budownictwie: grzejniki na podczerwień

Jak działa grzejnik na podczerwień?

Zasada działania grzejnika na podczerwień opiera się na zjawisku, które w fizyce jest znane od wielu dziesięcioleci. To emisja promieniowania podczerwonego przed materiał idealnie czarny w wyniku oporu elektrycznego. Taki materiał podłączony do prądu emituje niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, które na powierzchni skóry oraz innych ciał stałych zamienia się w energię cieplną. Promieniowanie to jest częścią naturalnego promieniowania słonecznego i je właśnie odczuwamy jako ciepło wychodząc na pole w słoneczny dzień.

Jakie są główne zalety ogrzewania na podczerwień? To równomiernie i szybko ogrzane pomieszczenie bez unoszenia kurzu oraz najniższe koszty w kategorii ogrzewania elektrycznego, a także długa i bezawaryjna praca urządzeń. To również korzyści dla środowiska – ten system ogrzewania jest zeroemisyjny, dzięki czemu powietrze wokół Twojego domu nie będzie zanieczyszczone związkami powstającymi w wyniku spalania.

Zmień sposób ogrzewania – szybko i tanio

Grzejnik na podczerwień to rozwiązanie, dzięki któremu już teraz możesz zacząć korzystać z możliwości, jakie daje Ci innowacyjny system ogrzewania. Urządzenie bez problemu zainstalujesz także w starszych budynkach, ogrzewanych kotłami C.O. albo tradycyjnymi piecami. 

Chcesz uniknąć kosztów związanych z remontem i przystosowaniem instalacji do nowego systemu ogrzewania? W przypadku grzejników na podczerwień dodatkowe inwestycje nie będą konieczne. Potrzebujesz tylko gniazdka elektrycznego, do którego podłączysz urządzenie, oraz odpowiedniej ilości miejsca na ścianie. Samo urządzenie jest bardzo cienkie, ma mniej niż 2 cm grubości.

Instalacja grzejnika na podczerwień? To proste!

Kupując grzejnik lub panel na podczerwień, otrzymujesz wszystko, co jest niezbędne do jego montażu. Urządzenie należy umieścić na ścianie, na specjalnych profilach. Metalowe profile zamontujesz za pomocą zwykłych kołków rozporowych. Po podłączeniu do zasilania grzejnik jest gotowy do użycia – wystarczy, że ustawisz odpowiednią temperaturę na termostacie.

Wybierając do swojego domu grzejnik na podczerwień, zwróć uwagę na jego wymiary – aby urządzenie zmieściło się na ścianie – oraz moc grzewczą. Grzejnik może być jedynym źródłem ciepła w pomieszczeniu lub stanowić uzupełnienie innego systemu ogrzewania. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać urządzenie o mocy od 300 W do nawet 1000 W.

Zadbaj o stan swojego portfela i o zdrowie domowników. Skorzystaj z innowacyjnej technologii i wprowadź zmiany na lepsze!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena