Urządzasz swoją kuchnię z myślą o tym, by służyła Ci przez długie lata? Wybierz niezawodny blat ze spieku kwarcowego.

Data dodania: 2021-08-31

Wyświetleń: 463

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki rodzaj blatu ze spieku kwarcowego sprawdzi się najlepiej w kuchni i ile kosztuje?

Spiek kwarcowy jest mieszanką naturalnych minerałów, kwarcu, granitu, iłów łupkowych oraz pigmentów ceramicznych, a jego szerokie zastosowanie sprawia, że coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz.

Zalety blatów ze spieków kwarcowych

Inwestorzy urządzający nowe domy, remontujący mieszkania, chętnie decydują się na blat ze spieku kwarcowego do swojej nowej kuchni. Jest to bowiem materiał bardzo twardy, odporny na zarysowania, ścieranie, zabrudzenia, uderzenia, wysoką temperaturę, a także wilgoć. Posiadają również atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Bardzo istotną kwestią jest obecnie urządzenie mieszkania w taki sposób, by jego sprzątanie nie pochłaniało zbyt wiele czasu. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają wybrać takie produkty, dzięki którym można z łatwością utrzymać w domu porządek.

Do codziennego mycia blatu ze spieku kwarcowego wystarczy gąbka lub miękka ściereczka zanurzona w wodzie z odrobiną mydła lub delikatnego detergentu przeznaczonego do blatów. Jeśli coś mocniej przywrze do blatu, można to zsunąć zwykłą drewnianą łopatką.

Który rodzaj blatu ze spieku kwarcowego wybrać?

Kamienne blaty kuchenne we Wrocławiu cenione są za wysoką trwałość. Wśród blatów wykonanych ze spieków kwarcowych możesz znaleźć modele matowe oraz polerowane. Te drugie prezentują się niezwykle elegancko i robią ogromne wrażenie, jednak należy mieć na uwadze, że wymagają nieco więcej uwagi podczas codziennego użytkowania. Blaty matowe są bardziej odporne na zarysowania, a co za tym idzie, korzystanie z nich nie przysparza dodatkowej pracy.

Wartymi uwagi są obecnie także jednolite blaty zintegrowane ze zlewozmywakiem z tego samego spieku kwarcowego. Dzięki wykorzystaniu jednego materiału, aranżacja kuchni staje się spójna i niesamowicie efektowna.

Koszt blatu ze spieku kwarcowego

Ostateczna cena blatu uzależniona jest od wielu dodatkowych czynników. Dotyczy to jego wielkości, ilości otworów, które powinno się w nim wykonać, wykończenia krawędzi, sposobu łączenia itp. Jeśli interesuje Cię montaż spieków kwarcowych we Wrocławiu, skontaktuj się ze sklepem FRANKO, w którym otrzymasz szczegółową wycenę i najlepszą poradę dotyczącą wyboru właściwego materiału.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena