Rozwiązania sieciowe Ethernet to standard w okolicznościach, kiedy potrzebna jest możliwość sprawnego korzystania z internetu - zarówno w domu, jak i w biurze. Przewodowa lokalna sieć wykorzystująca tradycyjne kable lub światłowody zapewnia bowiem szybkie i przede wszystkim stabilne łącze. Jednak dla efektywnego działania sieci koniecznością jest jej pomiar, testowanie, czy konserwacja. 

Data dodania: 2021-07-12

Wyświetleń: 573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Który sprzęt ułatwia pracę z kablami Ethernet? Podpowiadamy!

W takich sytuacjach niezastąpiony okazuje się specjalistyczny sprzęt. Jednym z takich urządzeń są testery kabli. Jeśli pracujesz z kablami Ethernet, zdecydowanie ułatwią Ci każde zadanie. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Tester kabli, czyli precyzyjny pomiar parametrów jakościowych

Wybierając tester kabli Ethernet możesz liczyć na szereg praktycznych funkcji wyraźnie usprawniających pracę operatora sieci, czy montera systemów telekomunikacyjnych. Dobrej klasy sprzęt pozwala tutaj nie tylko na precyzyjny pomiar parametrów jakościowych, ale także na pomiar wydajności sieci, emulację i analizę PTP/SyncE, pomiar Freq./Phase, metryk PDV, analizę / generację TIE/MTIE/TDEV oraz TE. To całkiem imponujący zestaw możliwości. Na https://www.interlab.pl/produkty/testery-telekomunikacyjne.html znaleźliśmy testery, które oferują rozwiązania pozwalające wykonywać pomiary w rozmaitych konfiguracjach. W ten sposób operator uzyskuje wszelkie dane niezbędne do weryfikacji SLA sieci. Testery umożliwiają dodatkowo identyfikację ewentualnych usterek i problemów w działaniu.

Ważną funkcją dobrej klasy sprzętu będzie możliwość prowadzenia monitoringu sieci w dowolnym przedziale czasowym, tj. w cyklach krótko i długoterminowych, a nawet rocznych. 

Na które cechy testerów trzeba zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór testerów kabli jest obecnie bardzo szeroki. Decydując się na zakup sprzętu lepiej sięgnąć po ten nieco droższy, jednak bardziej zaawansowany i dostarczający szerszej gamy funkcji. Zawsze jednak urządzenie powinno być poręczne, łatwe w obsłudze, lekkie, odporne na uderzenia i zapylenie. Dzięki takim cechom wykorzystamy tester zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w terenie. Zasilanie pojemnymi bateriami pozwoli nam pracować nieprzerwanie przez dłuższy czas.

Najpopularniejsze kable Ethernet to rozwiązania ze złączem RJ45. To właśnie do tego typu okablowania możemy najszybciej znaleźć sprzęt pomiarowy. Jednak decydując się na model testera bardziej uniwersalnego i wszechstronnego zyskamy z pewnością większy komfort pracy. Dodatkowo, takie modele można łatwo rozbudować o wiele opcji pomiarowych wraz z pojawieniem się zapotrzebowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena