Budowa domu szkieletowego to złożony i intensywny proces, ale i tak przebiega znacznie szybciej, niż budowa domu murowanego. Wybierając rzetelną ekipę, można mieć pewność, że budynek będzie solidny i energooszczędny, a do jego budowy zostaną wykorzystane odpowiednio dobrane materiały. Jakie etapy przewiduje ta procedura?

Data dodania: 2024-08-26

Wyświetleń: 695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przebiega budowa domu szkieletowego?

1. Wybór projektu

Pierwszym etapem budowy domu szkieletowego jest wybór projektu. Może on być dostarczany przez wykonawcę, jednak coraz częściej spotyka się realizowanie indywidualnych projektów klientów, co pozwala na dużą dowolność i realizację własnej wizji.

2. Budowa domu szkieletowego

Więcej szczegółów na temat budowy domów szkieletowych można przeczytać tu: https://ruvee.pl/oferta-budowy.html. Przebiega ona w kilku etapach.

Płyta fundamentowa

Prace nad budową domu szkieletowego rozpoczynają się od wykonania płyty fundamentowej. Dzięki konstrukcji wolnej od mostków termicznych zwiększa się energooszczędność całego budynku. Istnieje także możliwość wyposażenia płyty w niskotemperaturowy wodny system grzewczy.

Konstrukcja budynku

Do wykonania konstrukcji wykorzystuje się drewno, które przechodzi proces suszenia komorowego, a następnie czterostronnego strugania. Tak przygotowany materiał jest wytrzymały i ognioodporny.

Pokrycie dachowe

Powstaje kompletny system pokrycia dachowego.

Stolarka zewnętrzna

Na tym etapie firma montuje stolarkę zewnętrzną, w tym okna, drzwi oraz bramy garażowe.

Elewacja

Kiedy konstrukcja domu wraz ze stolarką i pokryciem dachowym jest już gotowa, przystępuje się do wykonania elewacji. W tym zakresie wykorzystuje tynki silikonowo-silikatowe, cechujące się właściwościami hydrofobowymi. Elewacja tworzy bezpieczne i estetyczne wykończenie budynku.

Instalacje

Ten etap wiąże się z wykonaniem wewnętrznej instalacji elektrycznej, instalacji wody ciepłej i zimnej, instalacji kanalizacyjnej z rur kielichowych, a także instalacji wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej.

Poszycie ścian

Montaż płyt poszycia ścian jest już etapem końcowym. To po nim ekipa wykonuje prace wykończeniowe i uzbrojenie pomieszczenia technicznego. Odpowiednio dobrane płyty zapewniają dobrą akustykę pomieszczeń i odporność na działanie wilgoci. Ściany wypełnia wełna mineralna.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena