Zapewne każdy słyszał o najbardziej chyba popularnej w ostatnich latach grze na telefon komórkowy Pokemon Go. Kilka lat temu aplikacja odnotowała prawdziwy boom zainteresowania i do tej pory wciąż cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Przedstawiamy kilka wskazówek dla osób, które chciałyby zainstalować Pokemon Go i nie wiedzą od czego zacząć.

Data dodania: 2021-07-01

Wyświetleń: 466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fenomen Pokemon Go – jak złapać najwięcej Pokemonów?

Po pierwsze: skonfiguruj opcje

Grę pobrać można z Google Play lub Apple Store. Instalacja jest bardzo prosta, potem wystarczy wybrać awatar, czyli coś w rodzaju zdjęcia profilowego. Ponieważ w trakcie gry trzeba będzie poruszać się po ulicach i w innych miejscach publicznych, warto od razu wybrać preferowane opcje w ustawieniach, jak na przykład włączanie lub wyłączanie muzyki i efektów dźwiękowych.

Dobrym pomysłem będzie aktywacja trybu oszczędzania baterii, aby zużywać mniej energii podczas gry. Na tym etapie można też pomyśleć o wykupieniu usługi VPN, która zmienia wirtualnie adres IP urządzenia i może okazać się przydatna w celu złapania rzadszych pokemonów, które nie występują w danej okolicy.

Aplikacja musi być otwarta na pierwszym planie, gdyż zablokowanie ekranu lub włączenie innego programu spowoduje opuszczenie gry. Dlatego najlepiej od razu skonfigurować ekran w ustawieniach telefonu tak, aby jak najdłużej pozostawał aktywny. Tak czy inaczej, gra absorbować będzie bardzo duże zużycie baterii, warto zatem zaopatrzyć się w powerbank lub inne bezprzewodowe źródło zasilania. 

Jak zacząć grać?

Po włączeniu gry trzeba zdecydować, który pokemon będzie głównym pokemonem gracza. Początkowa propozycja to wybór pomiędzy Charmanderem, Bulbasurem i Squirtle. Po kilkukrotnym odrzuceniu tych trzech opcji pojawi się możliwość wyboru Pikachu. Wystarczy wówczas rzucić w niego Poke Ballem, aby go złapać. Czasem trzeba będzie poczekać chwilę i przejść mały kawałek, by pojawił się Pikachu.

Aby złapać kolejne pokemony, wystarczy się przemieszczać. Na ekranie telefonu pojawi się mapka wraz z wybranym na etapie początkowym awatarem. Ponieważ gra pobiera dane o lokalizacji przez GPS, mogą pojawić się zawieszenia podczas grania w zamkniętych pomieszczeniach.

Po kliknięciu w prawym dolnym rogu ekranu mapy, zobaczyć można pokemony, którzy znajdują się w niewielkiej odległości. Trzeba wówczas podejść bliżej i będzie można zobaczyć je przez aparat telefonu w rozszerzonej rzeczywistości. Na monitorze pojawi się pokeball (czyli kulka w którą łapie się pokemony), wystarczy w niego kliknąć i poczekać, aż okrąg wokół pokemona zmieni kolor na zielony, ponieważ da to większą szansę na wytropienie go. Następnie trzeba wystrzelić piłkę, przesuwając palcem po ekranie w kierunku celu.

Tricki i porady dla nowych graczy

Złapanie pokemona za pierwszym razem nie zawsze będzie możliwe, istnieje jednak kilka sztuczek, z których warto skorzystać. Pierwsza opcja to włączenie trybu rozszerzonej rzeczywistości, klikając przycisk AR, który pojawia się w prawym górnym rogu ekranu. Pomaga to również zmniejszyć zużycie baterii.

Aby zdobyć więcej punktów doświadczenia, można kliknąć w pokeball i przesuwać palcem wokół niego okrągłym ruchem. Pojawią się gwiazdki. Rzucenie kuli będzie wówczas bardziej efektywne. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pokemon zostanie złapany i zachowany w Pokedeksie, czyli zbiorze pokemonów, które należą do gracza. Dalsza gra polega na rozwijaniu umiejętności pokemonów, by ostatecznie wystawić je na pojedynek z innymi graczami.  Im wyższy poziom punktów doświadczenia, tym więcej możliwości walki i zdobycia nowych pokemonów, które są trudne do upolowania.

W większych miastach, również w Polsce, regularnie organizowane są specjalne eventy dla fanów Pokemon Go. Jest to doskonała okazja aby złapać rzadsze pokemony oraz oczywiście nawiązać kontakt z innymi fanami gry i wymienić wzajemne doświadczenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena