Podchodziłeś już do różnych diet i nigdy nie potrafiłeś wytrwać do końca? Brakowało Ci motywacji i czasu na gotowanie specjalnych posiłków? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. To duże ułatwienie w przeprowadzeniu diety odchudzającej i utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Data dodania: 2021-05-31

Wyświetleń: 616

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chcesz wytrwać w diecie? Zamów catering dietetyczny

Jakie diety można znaleźć w ofertach cateringów dietetycznych?

Cateringi dietetyczne w Polsce dysponują coraz bardziej rozbudowaną ofertą, w której praktycznie każdy możne znaleźć idealną dietę pudełkową dla siebie. Firmy cateringowe uwzględniają, takie potrzeby żywieniowe, jak nietolerancje pokarmowe, eliminacja mięsa, glutenu czy laktozy, konieczność ustabilizowania poziomu cukru we krwi czy budowanie masy ciała. Zatem z cateringu dietetycznego mogą korzystać weganie, wegetarianie,  sportowcy oraz osoby na diecie bezglutenowej. Natomiast osoby przewlekle chorujące powinny chęć skorzystania z diety pudełkowej skonsultować ze swoim lekarzem.

Standardem w ofertach jest catering dietetyczny wegetariański, bezglutenowy, dla sportowców. Coraz częściej znaleźć można również modne ostatnio systemy odżywiania, takie jak dieta SIRT, która swoją sławę zawdzięcza Adele, czy dieta Intermittent Fasting, polegająca na stosowaniu popularnego ostatnio postu przerywanego. Obie diety są nie tylko popularne, ale też bardzo skuteczne i wartościowe dla organizmu. Zapewniają pełnowartościowe posiłki z dużą ilością warzyw. Oprócz tego, że pomagają schudnąć, to chronią organizm przed rozwojem chorób cywilizacyjnych.

Dieta pudełkowa pomaga w utrzymaniu zdrowych nawyków

Codzienne dostawy zbilansowanej diety do domu pomagają w utrzymywaniu zdrowych nawyków, takich jak:

  • spożywanie 4–5 pełnowartościowych posiłków dziennie;
  • rozpoczynanie dnia od śniadania;
  • stałe pory posiłków;
  • unikanie podjadania między posiłkami (ponieważ dzięki dobrze zbilansowanej diecie przez dłuższy czas czujemy sytość);
  • jedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców (co najmniej 5 porcji dziennie);
  • stosowanie małych ilości cukru i soli w posiłkach;
  • ograniczenie słodyczy;
  • sięganie po żywność niskoprzetworzoną;
  • urozmaicone potrawy, składające się z różnokolorowych warzyw, pełnowartościowego białka, zdrowych źródeł węglowodanów i tłuszczów;
  • spożywanie odpowiedniej ilości błonnika.

Postaw na catering dietetyczny i osiągnij wymarzony cel!

Catering dietetyczny to realna pomoc w osiągnięciu postawionego sobie celu. Najczęściej decydujemy się na jedzenie pudełkowe, które ma pomóc nam schudnąć, czyli z zastosowaniem odpowiedniego deficytu kalorycznego. Jemy mniej, niż potrzebujemy, dzięki czemu chudniemy. Zanim jednak zamówisz dietę redukcyjną, skorzystaj z pomocy dietetyka pracującego w firmie cateringowej, który pomoże Ci w ustaleniu idealnej kaloryczności. Tak się składa, że zbyt duży deficyt może doprowadzić do niedoborów pokarmowych, a zbyt mały może sprawić, że dieta odchudzająca będzie po prostu nieskuteczna.

Diety pudełkowe dedykowane są również osobom, którym zależy na budowaniu masy ciała – sportowcom i osobom intensywnie uprawiającym aktywność fizyczną. Korzystając z usług cateringu pudełkowego, nie tylko zapewniamy sobie zbilansowane posiłki na cały dzień, ale też zyskujemy więcej czasu, który wcześniej poświęcaliśmy na liczenie kalorii i makroskładników oraz gotowanie.

Ważnym celem, jaki stawiają sobie klienci cateringów dietetycznych, jest poprawienie zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że kluczem do zdrowia jest prawidłowe odżywianie. Zdrowa dieta, bogata w naturalne witaminy i składniki mineralne, chroni przed rozwojem takich schorzeń, jak otyłość, insulinooporność, cukrzyca typu 2, nadciśnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Zamierzasz przejść na dietę? Skorzystaj z pomocy dobrego cateringu dietetycznego w Trójmieście.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena