Drukarki marki Hewlett-Packard cieszą się nieustającą popularnością. Największe uznanie zyskały wielofunkcyjne urządzenie atramentowe, które można kupić w bardzo przystępnej cenie. Kompaktowe wymiary, łatwość obsługi i dodatkowe funkcje skanera oraz kopiarki sprawdzają się nie tylko w biurze, ale również domu. Czy oryginalny tusz jest koniecznością? Czym różni się od niego zamiennik?

Data dodania: 2021-05-31

Wyświetleń: 386

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Właściwości oryginalnych i zamiennych tuszów do drukarki HP

Oryginalne tusze HP – charakterystyka

Marka Hewlett-Packard jest światowym dostawcą drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które trafiają do odbiorców o zróżnicowanych potrzebach. O ich popularności decydują między innymi niewielkie rozmiary i intuicyjna obsługa. Ważne jest również, że tusze są wydajne i w przystępnej cenie. Aby wydruk był prawidłowy, a urządzenie nie uległo awarii, potrzebna jest odpowiednia wersja tuszu do danego modelu drukarki. Przykładowo tusz hp 304 zapewnia poprawne funkcjonowanie urządzeń: HP DeskJet 3720, HP DeskJet 3752, HP DeskJet 2630, HP Envy 5030 oraz paru innych modeli. Stosując go, wpłyniesz na przedłużenie żywotności swojego urządzenia. Bezawaryjne działanie przekłada się na dłuższy okres eksploatacji. Oryginalny tusz do drukarki hp 304 charakteryzuje się najwyższą jakością i wydajnością, ale zamienniki również mają swoje zalety. Nie należy z nich rezygnować, lecz uważnie wybierać.

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy oryginałami i zamiennikami?

Oryginalny hp 304 tusz jest produkowany przez markę Hewlett-Packard, czyli samego producenta drukarek. Tak samo jest w przypadku tuszów o innych numerach, do innych drukarek niż wymienione wyżej. Wyróżniają się przede wszystkim najwyższą jakością i wydajnością. Z kolei zamienniki są oferowane przez niezależnych producentów zewnętrznych. Gdy kupujesz tusz hp 304 czarny lub kolorowy, zawsze masz pewność, że jego jakość będzie doskonała. Natomiast w przypadku zamienników istnieje pewne ryzyko, ponieważ zamiennik nie jest zamiennikowi równy. Wszystko zależy od rzetelności producentów i ich dbałości o szczegóły. Nie oznacza to jednak, że zamienne tusze należy omijać szerokim łukiem. Wystarczy, że skorzystasz z produktów producenta o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zamienniki nie mają takiego samego składu jak oryginalne tusze, ale zwykle bardzo do niego zbliżony. W przypadku czarnych tuszów różnice w wydruku są minimalne lub zupełnie niezauważalne, dlatego jeżeli drukujesz często dokumenty bez grafik i rysunków, zamiennik będzie doskonałym wyborem, ponieważ znacząco obniży koszt eksploatacji drukarki. Jeżeli chodzi o tusze kolorowe, oryginały mają z reguły przewagę nad zamiennikami. Widać to, gdy mamy do czynienia z obrazami pełnymi szczegółów.

Ile można zaoszczędzić, kupując zamiennik?

Oryginalny hp 304 tusz możesz kupić, wchodząc na stronę https://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-hp-304-n9k06ae-black-oryginalny.html, ale znajdziesz tam też zamiennik. Czy zakup zamiennika naprawdę się opłaca? Oryginalny czarny tusz HP 304 kosztuje 54,39 zł. Jego pojemność wynosi 4 ml, co wystarcza na wydruk 120 stron. Zamiennik Drekker XL ma pojemność 20 ml i umożliwia wydrukowanie 1090 stron, a kosztuje 79,99 zł. W przypadku oryginalnego tuszu za jedną stronę zapłacimy 45,32 gr, podczas gdy zamiennik obniża koszt do 7,34 gr.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena