Każdy kierowca doskonale wie, że posiadanie samochodu to nie tylko wygoda i satysfakcja, ale również niekończące się koszty, które bardzo często mogą skutecznie nadszarpnąć nasz budżet. Ceny ubezpieczeń, przeglądów, serwisowania oraz wiele innych dodatkowych kosztów są bardzo wysokie, a tendencja nadal wzrostowa. 

Data dodania: 2021-05-20

Wyświetleń: 603

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

ASO BMW a zwykły warsztat samochodowy, co warto wybrać, aby naprawić nowe BMW?

Jak doskonale wiemy każdy z nas prędzej czy później zaczyna szukać oszczędności, ale czy warto oszczędzać na serwisowaniu naszego samochodu? Czy zrezygnowanie usług ASO na rzecz tańszego warsztatu jest dobrym rozwiązaniem? Zapraszamy do naszego artykułu!

Wady i zalety serwisowania samochodu w ASO

Autoryzowane Stacje Obsługi, np. ASO BMW od zawsze musiały konkurować swoją ofertą z innymi warsztatami samochodowymi. Jak pewnie wiadomo, ceny różnych usług w ASO są znacznie droższe niż u konkurencji. Dlaczego więc nadal tak wielu kierowców decyduje się na powierzenie swojego auta specjalistom z danej marki?

Do głównych zalet ASO można zaliczyć przede wszystkim jakość obsługi. Dotyczy ona nie tylko profesjonalizmu załogi, ale również samej obsługi klienta. To właśnie ASO najczęściej wychodzi z inicjatywą oddania w nasze ręce samochodu zastępczego na czas naprawy samochodu. Oprócz tego w wielu przypadkach naprawy wykonywane w ASO będą dla nas bezkosztowe, ponieważ będą realizowane np. w ramach gwarancji. Warto tutaj również skupić się nad jakością wykonywanych usług oraz dostępem do oryginalnych części. Co jak nie te dwa czynniki gwarantują nam bezawaryjną i bezproblemową jazdę naszym samochodem? Dzięki ciągłym szkoleniom kadra zatrudniana w ASO, np. BMW ma stały dostęp do pełnej wiedzy podpartej dokumentacją techniczną wszystkich modeli danej marki. Do wykonywania napraw wykorzystywane są oryginalne części, czyli dokładnie takie same jakie trafiają do samochodu na linii montażowej. To właśnie te dwie rzeczy decydują o tym, że ASO mimo że bywa droższe, to jednak jest znacznie lepsze.

Czy warto zdecydować się na warsztat samochodowy?

Oczywiście warsztaty też mają wielu zwolenników. Jako plus oczywiście możemy uznać niższą cenę usług. To właśnie ten warunek w wielu przypadkach decyduje o tym, że kierowcy pomijają BMW i szukają tańszej alternatywy. Jest to oczywiście zrozumiałe, jednak oddając samochód w mniej fachowe i doświadczone ręce musimy mieć świadomość pewnych konsekwencji takiej decyzji. Jakość i skuteczność usuwania usterek może okazać się znacznie niższa niż w przypadku autoryzowanego serwisu danej marki. W wielu przypadkach pojawia się również problem z dostępnością części, szczególnie jeśli posiadamy nietypowy, zabytkowy lub rzadko spotykany model pojazdu.

Jeśli już postanowimy oddać nasz samochód do warsztatu poza ASO to postarajmy się znaleźć odpowiednich fachowców, którzy będą w stanie kompleksowo zająć się naszym samochodem. Należy pamiętać, że z usuwaniem usterek w każdym modelu związane są odrębne procedury, które mechanik powinien spełnić. Jeśli tego nie zrobi lub wykona to niedokładnie to konsekwencje mogą być przykre i znacznie bardziej kosztowne niż wybranie ASO jako miejsca naprawy naszego pojazdu.

Na co zwracać uwagę podejmując decyzję o miejscu serwisowania samochodu?

Wybierając pomiędzy ASO BMW, np. w Rzeszowie, a lokalnymi warsztatami warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jeśli nasz samochód jest na gwarancji to najprawdopodobniej rezygnując z usług ASO bardzo szybką ją utracimy. Drugą równie ważną kwestią jest wspomniana już wcześniej dostępność części zamiennych. Często tylko i wyłącznie ASO ma dostęp do oryginalnych części, które w sklepach mogą być niedostępne. Warsztaty nagminnie stosują zamienniki, które wykazują znacznie niższą żywotność i trwałość niż części oryginalne, co może przełożyć się na awaryjność samochodu.

Podsumowując, pamiętajmy, że to ASO zagwarantuje nam najbardziej kompleksową, profesjonalną, skuteczną i bezpieczną obsługę naszego samochodu. Jeśli zależy nam na bezawaryjności samochodu, którym poruszamy się na co dzień to w razie wystąpienia awarii bezapelacyjnie powinniśmy udać się do autoryzowanego serwisu naszej marki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena