Każdy posiadacz domu z ogródkiem, czy mieszkania ze sporej wielkości tarasem, chciałby podkreślić wyjątkowość tego miejsca i ułatwić domownikom korzystanie z jego zalet. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na sporych rozmiarów, luksusowe drzwi tarasowe, które będą nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne! Sprawdź jak wybrać odpowiednie i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Data dodania: 2021-04-26

Wyświetleń: 477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać drzwi tarasowe? Poradnik

Najpopularniejsze rodzaje drzwi tarasowych

Jeszcze do niedawna drzwi prowadzące na taras w większości domów były po prostu klasycznymi oknami balkonowymi. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami. Do najczęściej wybieranego rodzaju należą drzwi przesuwne. Spośród tej grupy możemy wyróżnić także drzwi otwierane harmonijkowo. Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju drzwi jest ich konstrukcja, która pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Ich otwarcie odbywa się w jednej linii, a nie do wnętrza pomieszczenia czy na taras lub ogród. Prezentują się bardzo nowocześnie i efektownie. Pozwalają na zastosowanie sporej wielkości przeszklenia, które doświetla wnętrze i w naturalny sposób łączy salon z ogrodem bądź tarasem. Co bardzo ważne, szczególnie dla osób starszych, schorowanych i dzieci - w przypadku drzwi przesuwnych próg może zostać zrównany z ziemią, dzięki czemu nie powstaje stopień, a komunikacja jest bardziej bezpieczna.

Jak wybrać idealne drzwi tarasowe?

Zdecydowałeś, jaki rodzaj otwierania najbardziej Ci odpowiada, ale w dalszym ciągu nie wiesz jak wybrać drzwi tarasowe idealne dla siebie? Oprócz tego czy mają to być drzwi otwierane klasycznie, przesuwnie czy harmonijkowo, musisz podjąć decyzję o wielkości przeszklenia, grubości profili, a także materiału, z którego mają zostać zrobione. Najpopularniejsze i zdecydowanie najbardziej praktyczne i stylowe są drzwi tarasowe wykonane z drewna, z imponującą szybą i delikatnymi profilami. Taki model będzie prezentował się luksusowo i nowocześnie. Nie jest to najtańsza opcja, jednak będzie inwestycją na lata. Naturalne drewno, oprócz wyjątkowego wyglądu, cechuje się również sporą wytrzymałością, odpornością i ponadczasowym stylem. Jego odcień z łatwością dopasujemy zarówno do wykończenia elewacji domu, a także podłogi i mebli znajdujących się w salonie. Bardziej budżetową, ale równie dobrą opcją będą drzwi tarasowe z PCV – a w przypadku bardzo dużych konstrukcji przeszklonych najlepiej sprawdzą się rozwiązania wykonane z aluminium. Pasują przede wszystkim do aranżacji bardzo nowoczesnych i minimalistycznych. Podczas zakupu pamiętaj, że równie ważny, co wysokiej jakości produkt, jest poprawnie przeprowadzony montaż i odpowiednio wymierzony otwór drzwiowy. Warto zdecydować się na współpracę ze sprawdzonym producentem a przed podjęciem decyzji warto zasięgnąć porady doradcy w salonie sprzedaży, który doradzi nam odpowiedni rodzaj, wielkość i kolor drzwi tarasowych.

Podsumowanie

Warto pamiętać, iż drzwi tarasowe, tak jak i drzwi wejściowe do domu, są niesamowicie ważnym elementem budynku i nie powinno się na nich oszczędzać za wszelką cenę. Takie drzwi są w ciągłym użytku. Powinny więc być funkcjonalne, stylowe, a co jeszcze ważniejsze - bezpieczne! Najlepiej zdecydować się na drzwi sprawdzonej marki, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będą służyć nam latami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena