Wiosna i coraz cieplejsze dni, w które pozbywamy się zimowych ubrań na rzecz krótkich sukienek i odsłaniających ramiona bluzek, skłaniają nas do przyjrzenia się swojej figurze i korekty tego, co nam w niej nie pasuje. Jednak bardzo często dieta i regularne ćwiczenia nie przynoszą zadowalających efektów. Jeśli należysz do tej grupy, być może warto  „zaprzyjaźnić się” z suplementami diety.

Data dodania: 2021-04-01

Wyświetleń: 678

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Suplementy,  które pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę

Kształtowanie sylwetki w wymarzony sposób to długa i mozolna praca okupiona wieloma wyrzeczeniami. Lockdown wprowadzony z powodu pandemii jest wyjątkowo niewdzięcznym okresem dla dbania o formę: bardzo ograniczona możliwość ruchu, zamknięte siłownie i baseny, pokusa sięgania po gotowe, niezdrowe przekąski podczas oglądania Netflixa… Zobacz, jakiego rodzaju odżywki wspomagające odchudzanie czy rzeźbienie sylwetki oferują profesjonalne sklepy z odżywkami https://www.bodypak.pl/pl/.

Spalacze tłuszczu

Czasem wprowadzenie aktywności i fizycznej i „pilnowanie się” z jedzeniem nie przynosi zadowalających efektów. Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramy wie, że to nie jest wymówka. Metabolizm jest bardzo złożonym procesem i wpływ na niego mają takie czynniki jak wiek, tryb życia, stres, predyspozycje genetyczne. Wtedy wsparciem w redukcji tkanki tłuszczowej mogą być spalacze tłuszczu. Spalacze tłuszcze to preparaty najczęściej w formie tabletek i kapsułek. Zawierają ekstrakty roślinne, kofeinę, witaminy z grupy B i C oraz L-karnitynę. Przyspieszają metabolizm i tym samym redukcję tłuszczu. Najlepsze efekty dają w połączeniu z treningiem.

Odżywki białkowe

Makroskładnikiem, który najefektywniej zaspokaja głód (a przy tym nie tuczy!), jest białko. To białko umożliwia rozbudowę masy mięśniowej bez gromadzenia tkanki tłuszczowej. Naturalnie znajdziemy je w mięsie i nabiale (stąd np. kluczem do zdrowej diety wegetariańskiej jest odpowiednia suplementacja białka zwierzęcego). Zwłaszcza w przypadku osób intensywnie trenujących, konieczna jest suplementacja białka, ponieważ trudno dostarczyć odpowiednie jego ilości w samym pożywieniu. Jednak jeśli nawet nie trenujesz, a nie masz czasu na przygotowywanie posiłków ze skrupulatnym liczeniem zawartości białka, warto sięgnąć po odżywki białkowe. Zwykle otrzymasz je w postaci rozpuszczalnego proszku. Lubisz gotować? Dodaj obfite w białko suplementy do domowych, własnoręcznie wypiekanych wypieków. Otrzymasz zdrową i smaczną przekąskę.

Witaminy

O znaczeniu witamin dla zdrowia organizmu na pewno nie trzeba nikogo przekonywać. Witaminy odpowiadają m.in. za dobrą kondycję psychiczną, utrzymanie w formie układu kostnego, zdrowego wzroku czy wysoką odporność. Także w tym przypadku kontrolowanie ilości dostarczanych witamin do organizmu jest bardzo czasochłonne i wymagałoby ciągłego sprawdzania składu różnych produktów i obszernej wiedzy z zakresu dietetyki. Szczególnie osoby o wysokiej aktywności fizycznej narażone są na utratę witamin i tym samym – ich suplementację. Jeśli Twoim celem jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin, zaopatrz się w gotowe mieszanki witaminowe czy preparaty witaminowo-mineralne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena