Dobre biuro rachunkowe to skarb. Może to potwierdzić każdy przedsiębiorca, który choć raz miał trudność z księgowaniem transakcji, prowadzeniem rozliczeń z fiskusem czy przeszedł kontrolę skarbową. Jakie zatem niesie korzyści współpraca z biurem rachunkowym? 

Data dodania: 2021-02-01

Wyświetleń: 729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że minimalizując koszty zwiększa się dochód. W związku z tym roztropnie szukając oszczędności można liczyć na większy dochód, a tym samym i większy zysk. Słowem klucz jest wspomniana „roztropność”. Szukanie oszczędności nie tam gdzie trzeba, wielokrotnie pokazało, że potrafi sprowadzić firmę na zły tor, tracąc kluczowych pracowników, klientów lub, w skrajnych przypadkach, także doprowadzając firmy do bankructwa.

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą można wybrać różne formy rozliczania z fiskusem. Jedną z najpopularniejszych jest rozliczanie się na zasadach ogólnych w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Większość nowych przedsiębiorców, szukając oszczędności, decyduje się na samodzielne rozliczanie KPIR. Nie jest to pozbawione logiki, bowiem prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, na pozór nie jest bardzo skomplikowane. Większość informacji można znaleźć w Internecie lub uzyskać dzwoniąc do KIS (Krajowej Informacji Skarbowej).

Gdzie szukać pomocy?

Problemy pojawiają się przy księgowaniu bardziej skomplikowanych transakcji, przy kontroli skarbowej, rozliczeniach z ZUS, zatrudnieniu pracowników i wystawieniu im PIT-11 za dany rok rozrachunkowy. W takich sytuacjach można zasięgnąć pomocy u zewnętrznych podmiotów. Można udać się na konsultację do biur podatkowych lub umówić się na rozmowę z pracownikiem biura księgowego. To natomiast zawsze wiąże się z kosztami oraz koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na znalezienie odpowiedniego doradcy, dojazd do niego, wypełnienie dokumentów i powrót do biura.

Oszczędność czasu

Zlecając usługi księgowe sprawdzonemu, licencjonowanemu biuru rachunkowemu można zatem oszczędzić czas. Zamiast studiować i konsultować ciągle zmieniające się przepisy prawa podatkowego, można zaoszczędzony czas przeznaczyć na prowadzenie biznesu - pozyskiwanie nowych klientów i obsługę bieżących klientów.

Gwarancja spokoju

Kolejną korzyścią ze zlecenia usług księgowych licencjonowanemu księgowemu jest gwarancja spokoju. Biura rachunkowe zobligowane są do posiadania ubezpieczenia OC od podejmowanych czynności księgowych i w razie jakichkolwiek pomyłek, to one płacą za swoje błędy.

Konsultacje w cenie

Przedsiębiorcy korzystający z outsourcingu usług księgowych chwalą sobie również możliwość prowadzenia konsultacji swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi księgowymi. Ci chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, niejednokrotnie pomagając przenieść biznes swoich klientów na znacznie wyższy poziom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena