Pierwsze urodziny to naprawdę ważny moment. Właśnie w tym okresie dziecko wchodzi w interesujący etap rozwoju, w którym coraz chętniej eksploruje swoje otoczenie i powoli stawia na swoją samodzielność. To doskonały moment, by zdecydować się na zabawki interaktywne, które jednocześnie bawią i uczą. 

Data dodania: 2021-01-05

Wyświetleń: 614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabawki interaktywne - trafiony prezent na roczek

Oferują szereg funkcjonalności, dzięki którym szybko podbijają serca dzieci i stają się wiernymi towarzyszami ich codziennych zabaw. Co sprawia, że warto je podarować na pierwsze urodziny?

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka to naprawdę dobry wybór. Właśnie w tym okresie niemowlak podejmuje pierwsze próby samodzielnej zabawy i chętniej sięga po różne przedmioty. Kupując prezent na roczek, warto o tym pamiętać i zadbać o to, by otaczały go gadżety naprawdę wartościowe. Co sprawia, że trudno znaleźć lepszą propozycję niż zabawki interaktywne? Przedstawiamy ich istotne zalety.

Zabawki interaktywne - zalety

Każdy prezent dla dziecka musi łączyć w sobie estetykę i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że zabawki nie tylko muszą przypaść roczniakowi do gustu, ale przede wszystkim nie stanowić dla niego w żaden sposób zagrożenia. Należy zwrócić uwagę, czy wybierane gadżety nie mają małych elementów, które niemowlak mógłby połknąć. Warto podkreślić, że zabawki interaktywne najczęściej są dość spore i zostały pozbawione niebezpiecznych, niewielkich części.

Zwróć również uwagę, że zabawki interaktywne posiadają specjalne atesty i certyfikaty, dzięki którym mogły w ogóle pojawić się na rynku i zostać dopuszczone do używania przez dzieci. Oznacza to wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, brak małych elementów i zaokrąglone kształty. Trudno więc mówić o bezpieczniejszej zabawce dla dzieci.

Co jeszcze sprawia, że zabawki interaktywne podbijają serca rodziców i są idealnym pomysłem, gdy zastanawiasz się, jaki prezent na roczek podarować maluchowi? Nowoczesne modele, które oferują producenci, dostosowują się do zmieniających się z upływem czasu potrzeb dziecka. Zauważ, że oferują co najmniej kilka poziomów trudności, by stopniowo zachęcać do coraz bardziej skomplikowanych zadań. Walory edukacyjne zabawki interaktywnej są różne - niektóre modele uczą cyferek czy liczb, inne natomiast rozwijają zdolności komunikacyjne czy psychospołeczne. Zawsze jednak wiedza przekazywana jest w najbardziej naturalny sposób, czyli poprzez zabawę.

Mali Odkrywcy Tiny Love - doskonały prezent na roczek

Łatwo zauważyć, że zabawki interaktywne znacząco różnią się między sobą. Niektóre modele rozwijają umiejętności motoryczne czy psychospołeczne, w prosty sposób zachęcając do aktywności ruchowej i wyjaśniając zasady panujące między ludźmi. Inne natomiast uczą zwrotów w obcych językach, literek czy liczb. Istnieją również rozwiązania mieszane, jak np. seria Mali Odkrywcy Tiny Love, która posiada w zestawie aż 7 kart tematycznych z różnymi zabawami. Te wyjątkowo miłe i pięknie wyglądające zwierzątka przykuwają uwagę i stają się kompanem zarówno do zabawy, jak i codziennych czynności.

Dlaczego zabawki interaktywne Mali Odkrywcy Tiny Love sprawdzają się jako prezent na roczek? Oferują dzieciom interesujące kolory, kształty i dźwięki, które przyciągają uwagę. To dokładnie to, czego szukają maluchy w tym okresie. Kolorowe zabawki edukacyjne na roczek Wonder Buddies pobudzają zmysły i stymulują emocje, odpowiadają również za rozwój zdolności komunikacyjnych. Należy podkreślić, że roczniak wchodzi w interakcję z zabawką w niemal każdej czynności - mogą razem spać czy spożywać posiłki. Okazuje się, że przyjazna zabawka-zwierzątko posiada swój własny ulubiony owoc.

Jeśli chcesz podarować coś więcej niż kilka minut zainteresowania gadżetem, zdecydowanie postaw na zabawki interaktywne. W najbardziej naturalny sposób pobudzają jego kreatywność i emocje oraz uczą nowych, przydatnych umiejętności. Wspierają prawidłowy rozwój dziecka, na którym zależy każdemu rodzicowi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena