Budowa własnego domu to marzenie wielu osób. Na co zwrócić uwagę, aby marzenie nie okazało się pasmem nieprzewidzianych kosztów?

Data dodania: 2021-01-04

Wyświetleń: 472

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowoczesne domy parterowe do 120 m2 – marzenia w nowoczesnym stylu

Pomysł z gruntu dobry

Budowa domu zaczyna się od przygotowania terenu. To sprawa jasna. Jednak znaczna część osób planujących budowę nie dysponuje gruntem. Musi go dopiero nabyć. Intuicja podpowiada, że tylko lokalizacja odgrywa istotną rolę, a także czy działka pozwala uzyskać pozwolenie na budowę i przyłączenie mediów. Okazuje się, że działki mogą skrywać niespodzianki dla niczego nie spodziewających się nabywców. Jakość gruntu może mieć wpływ na stabilność fundamentów, a to na żywotność konstrukcji. Prawdopodobnie nikt z nas, nie chciałby odkryć pęknięć na ścianach w pierwszym roku użytkowania nowego domu. Aby temu zapobiec, można wykonać badania geotermalne, które określą, w którym miejscu fundament będzie najbardziej stabilny. Owszem, generuje to dodatkowy koszt, ale być może pozwoli uniknąć dużo poważniejszych kosztów w przyszłości. Tę decyzję każdy powinien przekalkulować na własną rękę.

Dobry projekt kluczem do oszczędności

Budując dom, chcemy jak najlepiej wykorzystać środki finansowe, ponieważ jest to spora inwestycja, której konsekwencje sięgają daleko w przyszłość. Proces optymalnego zarządzania zasobami zaczyna się już na poziomie projektu. Obecnie popularnością cieszą się nowoczesne domy parterowe do 120 m2. Domy parterowe mają tę cechę, że całe życie w domu odbywa się na jednym poziomie i przestrzeń domu stanowi niemal integralną część z ogrodem, który otacza dom. Ten trend w architekturze ma zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Kwestia gustu. Tak czy inaczej, dom parterowy ma te szczególną cechę, że ogniskuje życie domowników na jednym poziomie, co daje dużo pretekstów do wspólnych interakcji. Być może mało kto bierze to pod uwagę, ale przestrzeń życiowa, w której spędzamy długie lata z najbliższymi, może mieć istotny wpływ na kształtowanie się naszych relacji. Pamiętajmy o tym i wybierajmy tak, jak czujemy najlepiej.

Nowoczesne domy parterowe do 120 m² - jedna idea, wiele realizacji

Obecnie na rynku projektowym możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych projektów, które na swój unikatowy sposób interpretują idee domu parterowego. Rozmaite układy pomieszczeń dają różne odczucia związane z użytkowaniem domu. Do zakupionego projektu zazwyczaj otrzymuje się też wstępny kosztorys, także można już na wczesnym etapie w miarę rzetelnie oszacować koszty. Spośród różnych projektów, dostępnych w ofertach biur projektowych nowoczesne domy parterowe do 120m2 cieszą się szczególnym uznaniem. Prawdopodobnie jest to optymalny metraż w stosunku do ceny eksploatacji budynku, a także samej jego budowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena