Zwierzęta są niezwykłymi stworzeniami, są ważną częścią ekosystemu ziemi. Bez zwierząt świat byłby nudny, a ich różnorodność zachwyca i inspiruje. 

Data dodania: 2020-10-29

Wyświetleń: 1083

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

10 interesujących ciekawostek o emu

Jest wiele popularnych zwierząt domowych i hodowlanych ale to głównie zwierzęta dzikie, wzbudzają zainteresowane i podziw. Do takich zwierząt można na przykład zaliczyć Emu.

1. Emu jest drugim, zaraz po strusiu, największym żyjącym ptakiem na świecie. Ptaki te mogą osiągnąć wysokość 2 metrów i mogą ważyć nawet 60 kg.

2. Ptak Emu ma bardzo silne i umięśnione nogi, dzięki temu może szybko biegać i bardzo wysoko skakać, nawet na wysokość 2 metrów w górę.

3. Żywotność ptaków Emu żyjących na wolności wynosi około 10 lat, jeśli żyją w niewoli, wtedy żyją o wiele dłużej.

4. Poza bieganiem, ptaki te uwielbiają też pływać. Są bardzo wytrzymałe w tej czynności, są w stanie przepłynąć nawet całą długość małego jeziora. W wodzie szukają pożywienia ale też chętnie się relaksują.

5. Emu jest potulnym ptakiem i łagodnym, nie ma w sobie agresji. Mimo, że stroni od człowieka to w towarzystwie innych ptaków czuje się bardzo dobrze i swobodnie.

6. Ptaki te żywią się nasionami, owadami, owocami, trawą i glonami. Nie są wybredne w kwestii pożywienia i są w stanie bardzo dużo zjeść w ciągu jednego posiłku. Piją bardzo duże ilości wody, które później magazynują w organizmie.

7. Zwierzęta te żyją na terenach sawanny. Nie lubią zaludnionych miejsc i okolic gdzie grasują drapieżniki. Cenią sobie suchy i ciepły klimat.

8. Ptaki Emu składają bardzo duże jaja, około 8-10 jaj na przełomie kilku dni. Pisklęta, które się wykluwają od razu się poruszają i stają na nogi. Do trzech miesięcy kształci się ich upierzenie.

9. Emu wydają różnorodne dźwięki, dzięki worku w tchawicy mogą wydawać dudniące odgłosy. Chętnie też gwiżdżą i wydają inne melodyczne dźwięki.

10. Emu jest symbolem umieszczonym na monecie australijskiej, 50 centowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena