Są ludzie, którzy gdy tylko mają odrobinę wolnego czasu, to uciekają na łono natury, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. 

Data dodania: 2019-08-05

Wyświetleń: 506

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Największe miasta w USA

Są jednak i tacy, którzy nie wyobrażają sobie spędzenie urlopu poza metropolią. Miejski styl życia jest dla nich tak samo naturalny jak piasek na pustyni. Każdy prawdziwy fan ogromnych metropolii powinien wybrać się do Stanów Zjednoczonych aby podziwiać największe miasta Stanów Zjednoczonych. Które z nich warto odwiedzić?

1. Nowy Jork

Nowy Jork to jedno z najbardziej znanych miast leżących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Znaleźć tu można prawdziwe amerykańskie perełki, a wśród nich Central Park czy Statuę wolności. Każdy, kto będzie chciał się przespacerować po Central Parku będzie pod jego wrażeniem. Jest to ogromna połać zieleni, zajmująca bardzo dużą powierzchnię miasta. Z kolei Statua Wolności, to symbol charakterystyczny nie tylko dla samego Nowego Yorku, ale także dla całego USA. W mieście tym warto zobaczyć także Most Brookliński, który uważany jest za najstarszy wiszący most na naszym globie.

2. Miasto Aniołów

Kolejnym ogromnym, a zarazem bardzo znanym miastem leżącym na terenie Stanów Zjednoczonych jest Los Angeles. Z czego jest znane to miasto? O jego renomie w dużej mierze decyduje oczywiście Hollywood - miejsce w którym powstała niejedna prestiżowa produkcja filmowa. Szacuje się, że w samym mieście mieszka około 4 miliony ludzi - co daje blisko 10% populacji całej Polski.

3. Chicago

Chicago to kolejne z wielkich amerykańskich miast. Szczególnie bliskie jest sercom wielu Polaków, ponieważ to właśnie w tym mieście znajduje się jedno z największych amerykańskich skupisk Polonii. Jak wynika z danych statystycznych mieszkać tu może nawet milion Polaków. W Chicago nie brakuje ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a jednym z nich jest z pewnością miejscowe ZOO.

4. Houston

Na czwartym miejscu pod względem liczby ludności jest Houston. Jest to amerykańskie miasto leżące w Texasie. Zamieszkane jest przez ponad dwa miliony ludzi.

5. Miasta poniżej dwóch milionów mieszkańców

W pierwszej dziesiątce największych miast Ameryki znajduje się jeszcze kilka metropolii jednak liczba mieszkańców nie przekracza w nich dwóch milionów. Wśród tych miast można wymienić na przykład Filadelfię, Phoenix, San Antonio, San Diego, Dallas czy San Jose. Ciekawostką może być to, że stolica kraju w zestawieniu największych amerykańskich miast znalazła się dopiero w trzeciej dziesiątce. W Waszyngtonie mieszka niecałe 700 tysięcy ludzi, czyli prawie tyle co w Krakowie. Warto jednak uwzględnić to, że Kraków jest drugim największym miastem w Polsce. Można powiedzieć, że każdy kto chce zobaczyć na prawdę duże miasta, to powinien udać się na wycieczkę do USA.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena