Fani seriali kryminalnych na pewno uśmiechają się szeroko, słysząc o tym, że obecnie powstaje coraz więcej takich produkcji. Wśród najnowszych propozycji można wyróżnić choćby „Stargirl” oraz „Perry Mason”, jednak poza nimi warto także zwrócić uwagę na doskonałe seriale sprzed kilku lat.

Data dodania: 2020-10-23

Wyświetleń: 706

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie seriale kryminalne warto zobaczyć?

„Perry Mason”

Serial „Perry Mason” powstał na podstawie prozy Stanleya Earla Gardnera, który stworzył serię książek o detektywie Perrym Masonie. Pierwszy sezon serialu przedstawia początki jego kariery. Mentor Masona zleca mu rozwiązanie sprawy brutalnego porwania rocznego chłopca. W kolejnych odcinkach produkcji można zobaczyć przemianę nieśmiałego, źle ubranego mężczyzny w świetnego detektywa. Produkcję można obejrzeć online na stronie: https://hbogo.pl/seriale/kryminalne-thrillery.

„Stargirl”

Serial „Stargirl” opowiada o nastoletnich superbohaterach, a także o sprawach kryminalno-obyczajowych. Courtney Whitmore to licealistka, która odkrywa u siebie supermoce i decyduje się na to, aby zachęcić innych herosów do walki ze złoczyńcami. Produkcja „Stargirl” to intrygujący serial dla nastolatków (i nie tylko), w którym pojawia się dodatkowo sporo wątków dotyczących międzyludzkich relacji i obyczajowości.

„Rodzina Soprano”

Serial „Rodzina Soprano” to znana i klasyczna już produkcja, która zdobyła wiele nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy. Serial przedstawia historię Tony’ego Soprano oraz mafii włosko-amerykańskiej. Produkcja stała się światowym fenomenem i zyskała ogromną popularność. Tony ma kłopoty w życiu prywatnym i zawodowym, dlatego decyduje się na wizytę u terapeuty. Jego żona nieustannie boi się o męża, podobnie jak o ich przyszłość finansową. Z pozoru typowa rodzina to tak naprawdę część mafii.

„Zakazane imperium”

„Zakazane imperium” zostało stworzone przez znakomitego reżysera Martina Scorsese. Produkcja przedstawia historię Enocha „Nucky’ego” Thompsona, mężczyzny pozbawionego skrupułów. Akcja toczy się w latach 20. XX wieku w Ameryce, w czasach prohibicji oraz znacznych zmian społecznych i kulturowych. Nucky rządzi Atlantic City, modnym kurortem, gdzie nie obowiązują żadne reguły. Mężczyzna jest uwikłany w gangsterskie interesy na nielegalnym rynku alkoholowym.

„Detektyw”

Serial „Detektyw” składa się z trzech sezonów, a w każdym z nich przedstawiona jest inna historia. W pierwszym sezonie można zobaczyć na ekranie Matthew McConaugheya oraz Woody’ego Harrelsona, którzy odgrywają role dwóch detektywów. Mężczyźni współpracują razem od wielu lat i wciąż wracają pamięcią do nierozwiązanej sprawy z lat 90. Pewnego dnia mogą ponownie przystąpić do rozwikłania tej zagadki. Serial „Detektyw” pozwala na obserwowanie działań detektywów rok po roku, dekada po dekadzie. Aktorzy zostali świetnie ucharakteryzowani, a na szczególną uwagę zasługują także scenariusz i scenografia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena