Warto, aby w domowej biblioteczce katolika znalazła się co najmniej 1 książka o świętych. Jej lektura to doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy i pogłębienie wiary. Biografia świętych jest również bardzo dobrym pomysłem na prezent dla osoby wierzącej. Oto zestawienie najciekawszych wydawnictw tego typu, jaskie znaleźć można w ofercie katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech.

Data dodania: 2020-10-05

Wyświetleń: 542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najpopularniejsze biografie świętych — najnowsze propozycje

Biografie świętych

Jakie są godne polecenia biografie świętych ? Pierwsza propozycja to „Emilia i Karol Wojtyłowie Rodzice św. Jana Pawła II" autorstwa dr Mileny Kindziuk, która przez okres kilku lat poszukiwała niepublikowanych do tej pory dokumentów i wspomnieć na temat rodziców Karola Wojtyły. Biografia ta stanowi portret silnej, a jednocześnie pokornej rodziny, która do końca swoich dni ufała Bogu. Jako że aktualnie trwa proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II, w książce znajduje się także modlitwę w ich intencji. Zawiera ona także ponad 60 fotografii Emilii i Karola Wojtyłów.

Kolejna ciekawa książka o świętych to „Franciszek z Asyżu Podróż i marzenie” o. Murray’a Bodo — członka Akademii Franciszkańskiej i zdobywcy szeregu nagród za książki o duchowości franciszkańskiej.. Jej autor przedstawia świętego Franciszka jako człowieka, który całe swoje życie podporządkował pewnemu marzeniu. Do dziś pociąga ono tysiące ludzi, którzy decydują się wyruszyć wraz z nim w duchową podróż. Po książkę tę powinna sięgną każda osoba, która chce zrozumieć fenomen świętego z Asyżu.

Godną uwagi biografią świętych jest również „Błogosławiona Clelia Merloni” autorstwa Nicoli Gori. Świętość tytułowej bohaterki opierała się o posłuszeństwo i pokorze. Clelia Merloni bez reszty oddała się Jezusowi. Była ona założycielką zakonu Apostołek Najświętszego Serca Jezusa. Merloni doświadczała prześladowań ze strony sióstr własnego zgromadzenia. Mimo to, nawet w najtrudniejszych momentach pozostawała wierna Kościołowi.

Swoją domową biblioteczkę warto uzupełnić także o książkę „Kim jest brat Elia?” brata Sergio Grimaldiego. Tytułowy bohater jest włoskim zakonnikiem znanym ze swoich mistycznych wizji, daru uzdrawiania, bilokacji oraz stygmatów. W czasie Triduum Paschalnego fizycznie przeżywa mękę wraz z Jezusem Chrystusem. Dzięki książce można dowiedzieć się, w jaki sposób modli się brat Elia, na czym polega jego duchowość i jak wygląda założona przez niego Wspólnota Apostołów Bożych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena