Pomimo biegu lat kredyty we frankach to nadal gorący temat, który towarzyszy wielu osobom zaciągającym kredyt właśnie w tej walucie. Na całe szczęście sytuacja Polaków biorących niegdyś kredyty we frankach z roku na rok się polepsza. Dzięki kolejnym orzeczeniom sądowym możemy lepiej radzić sobie z sytuacją, w której mogliśmy się znaleźć. Wystarczy nasz upór i zainteresowanie tym tematem.

Data dodania: 2020-10-02

Wyświetleń: 665

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak skutecznie poradzić sobie z kredytem frankowym?

Kredyty we frankach – dlaczego są tak problematyczne?

Problem kredytu we frankach to oczywiście wartość samego franka. Jeśli jego stosunek do złotówki jest pozytywny, wtedy zyskujemy na kredytach frankowych. Klienci jednak często nie zdawali sobie sprawy z tego, że kredyt we frankach może działać w dwie strony, natomiast gospodarka światowa potrafi płatać różne figle i szczególnie te waluty, które do tej pory były uznawane za bezpieczne, szybko potrafią zmieniać swój kurs.

Jak okazuje się z czasem, często wiele polskich banków przekłamywało bądź nie dopowiadało wszystkich ważnych kwestii związanych z kredytem we frankach. Oczywiście to klienci podpisywali wiążące dla nich umowy, jednak w gruncie rzeczy często nie byli świadomi tego, co finalnie oznaczają kredyty we frankach i co się za nimi de facto kryje.

Analiza kredytu frankowego

Dziś jednak prawo stoi za klientem, dlatego też jeśli kredyt we frankach jest dla nas uciążliwy, możemy z tym walczyć przy pomocy odpowiednich firm, które oferują swoją specjalistyczną pomoc.

Na rynku dostępna jest analiza kredytu frankowego, która może nam w pełni wyjaśnić sytuację, w której się znajdujemy i jakie są dla niej opcje. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ dzięki temu dostaniemy wsparcie merytoryczne, co pozwoli nam w odpowiedni sposób poradzić sobie z kwestią kredytów we frankach.

Oprócz takiej analizy często oferowana jest nam dalsza pomoc, która ma na celu przeprowadzić nas przez cały proces odwołania się od kredytu, który został przez nas podpisany kilka lat temu. Dzięki tej opcji oddamy w ręce specjalistów wszystkie opcje, które zostały przez nas zaznaczone.

Unieważnienie kredytu frankowego – czy jest możliwe?

Jest! Coraz więcej Polaków przekonuje się o tym na własnej skórze, ponieważ, jak okazuje się w praktyce, często banki stosowały wobec nas nieuczciwe praktyki. Dodatkowo same sądy zaczęły orzekać na korzyść klientów. Dlatego też unieważnienie kredytu frankowego jest jak najbardziej możliwe w każdym pojedynczym przypadku. Wystarczy chcieć podjąć walkę, w której to my jesteśmy górą.

Profesjonalną pomoc uzyskasz m.in. dzięki ekspertom z solidum.org.pl. Uczciwość i skuteczność – to nasza dewiza!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena