Digital wallet stanowi ekwiwalent tradycyjnej portmonetki, w której użytkownicy mogą gromadzić środki finansowe. Portfel elektroniczny jest także wyposażony w system, zapisujący dane kart płatniczych oraz adresy dostaw klienta. Warto wiedzieć, jakie inne funkcje oferuje e-wallet

Data dodania: 2020-09-15

Wyświetleń: 719

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Portfele elektroniczne – rodzaje, działanie, korzyści

Rodzaje

Portfel elektroniczne to nic innego jak aplikacja zainstalowana w mobilnym urządzeniu danego użytkownika. E-wallet można również obsługiwać za pomocą serwera dostawcy płatności. Popularnym systemem jest PayPal, obsługujący 26 różnorodnych walut. Z modułu mogą korzystać osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy. Chcąc dokonać zakupów, wystarczy podpiąć kartę płatniczą lub założyć konto w ramach systemu. Portfel elektroniczny doładowywany jest za pomocą przelewów bankowych lub innego profilu. E-wallety obsługiwane są przez operatora Skrill. System dostępny w 35 krajach oferuje ponad 30 walut. Wśród popularnych e-walletów warto wskazać YetiPay stworzony z myślą o e-handlowcach i klientach sklepów internetowych. Instalacja systemu jest niezwykle prosta, a transakcje przeprowadzane między nadawcą a odbiorcą podlegają nieustannemu monitoringowi. Użytkownicy telefonów komórkowych często korzystają z modułu SkyCash. Przelewy w ramach systemu są szybkie i proste w obsłudze. Aplikacja umożliwia doładowanie konta komórki, zakup biletu lub dokonanie opłaty za parking. SkyCash pozwala na przelanie środków finansowych na konto użytkownika aplikacji lub konkretny numer telefonu. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS, watchOS, macOS mogą wykorzystać dedykowany e-wallet Apple Pay. Moduł wyposażony został w funkcję podpięcia karty płatniczej bez konieczności zakładania dodatkowego konta. Apple Pay opiera się na wykorzystaniu numeru konkretnego urządzenia elektronicznego i kodu autoryzacyjnego. Odpowiednik systemu stanowi e-wallet Google Pay. Moduł zapamiętuje dane karty,  dzięki czemu użytkownik nie musi za każdym razem wypełniać formularza płatności. Chcąc korzystać z portfela, trzeba jednak posiadać aktywne konto Google. Usługę portfela elektronicznego oferuje także firma Mastercard Incorporated. Za pomocą systemu można dokonywać zakupów w sklepach internetowych itd. Moduł pozwala użytkownikom na zapisanie danych karty płatniczej Maestro, Visa oraz Mastercard. Wśród popularnych e-walletów warto wskazać moduł Cinkciarz Pay oferowany przez jeden z portali internetowych. Jest on prosty i intuicyjny w obsłudze. Szczegółowe informacje na temat dostępnych e-walletów znaleźć można na stronie internetowej https://www.dotpay.pl/.

Działanie

Prowadzenie portfeli elektronicznych oraz dokonywanie płatności za ich pomocą są darmowymi usługami. W przypadku przewalutowania należności trzeba jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami. Zazwyczaj operatorzy pobierają wówczas prowizję od konkretnego zakupu. PayPal wymaga dodatkowych opłat za korzystanie z debetowej lub kredytowej karty powiązanej z profilem danego użytkownika. Portfele elektroniczne umożliwiają swobodny przepływ środków pomiędzy właścicielami kont. Wystarczy zalogować się do systemu, wskazać adres mailowy odbiorcy, określić kwotę przelewu i zatwierdzić transakcję. W przypadku zakupów online procedura jest podobna. Na stronie internetowej e-sklepu należy wskazać odpowiednią formą płatności, zalogować się do swojego konta i potwierdzić operację. Wszelkie dane przelewu generowane są w sposób automatyczny.

Zalety

Korzystanie z portfeli elektronicznych jest niezwykle proste i intuicyjne. E-wallety można  wykorzystać w sieci oraz w realnym świecie. Każdy system oferuje swoim użytkownikom różnorodne udogodnienia. PayPal ceniony jest za swoją mobilność. Użytkownicy YetiPay podkreślają natomiast, iż operatorzy systemu zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Moduł pozwala również na przeprowadzanie niskobudżetowych operacji, co stanowi duże udogodnienie dla e-handlowców.

Portfele elektroniczne stanowią wygodną alternatywę dla kont bankowych. Warto więc pomyśleć o założeniu wirtualnej skarbonki, by przyśpieszyć realizowane transakcje.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena