Poszukujesz materiału, który sprawdzi się do wykończenia podłoża na tarasie lub balkonie? Jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie antypoślizgowego gresu. Dowiedz się o nim więcej!

Data dodania: 2020-08-16

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Płytki na zewnątrz antypoślizgowe - jaki gres mrozoodporny na tars i balkon sprawdzi się najlepiej?

Wykończenie podłoża tarasu lub balkonu - dlaczego tak ważny jest materiał?

Jednym z końcowych etapów prac wykończeniowych zewnętrznych jest odpowiednie utwardzenie i aranżacja podłoża tarasu oraz podejścia do domu. Nierzadko na gruncie ląduje kostka brukowa, ale coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest także gres mrozoodporny. O zaletach tego materiału wykończeniowego powiemy później, jednak warto wskazać, że jest to aktualnie jeden z najwytrzymalszych okładzin zewnętrznych.

Dobre, a przede wszystkim solidnie wykonane podłoże na tarasie odgrywa kluczową rolę z wielu powodów. Przede wszystkim wykonywane w ten sposób prace to inwestycja na lata. Rzadko się zdarza, by podobny remont wykonywać nawet w odstępie kilkuletnim.

Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że tak sporo uwagi poświęcamy na wybór odpowiedniej płytki. Trzeba dodatkowo przyznać, że oferta dostępnych produktów jest naprawdę bogata w zakresie różnorodnego wykończenia. Zobacz przykłady np. tutaj: Klink.pl - gres na taras

Najważniejsze parametry gresu, o których warto pamiętać!

Gres zewnętrzny to najlepszy materiał stosowany do wykończenia podłoża tarasowego ponieważ, jest wyjątkowo odporny na zewnętrzne czynniki pogodowe. Gresowi nie groźny jest deszcz, grad, zmienne temperatury, a w dodatku zapewnia niemal całkowitą antypoślizgowość. To oznacza, że nawet po opadach lub na delikatnym mrozie, nie poślizgniesz się podczas przemieszczania po tak wykonanym podłożu.

Współczesny gres cechują bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe także od urazów mechanicznych: uderzenia, spadania przedmiotu. Warto zwrócić na nie uwagę ponieważ na tarasie, szczególnie w sezonie letnio-wiosennym dzieje się wiele. W niektórych przypadkach gres na podłożu jest systematycznie poddawany ścieraniu, meble są przesuwane, a spory nacisk mogą także wywierać ciężkie donice z roślinnością.

Jeśli zdecydujemy się na standardową płytkę to idealnego efektu wykończenia z pewnością nie utrzymamy zbyt długo. 

Jesteś na etapie wyboru płytek do domowych wnętrz? Przeczytaj więcej: Moda na spieki kwarcowe w aranżacji wnętrz - efektowana duża płyta z nowoczesnego, naturalnego materiału

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena