Stopy są bardzo ważną częścią ciała. Opiera się na nich cały nasz ciężar. Ponieważ zazwyczaj prowadzimy niezbyt aktywny tryb życia, często zmagamy się z nadwagą stopy ulegają kontuzjom i zwyrodnieniom. W rezultacie doprowadza to do jeszcze mniejszej aktywności  i koło się zamyka. 

Data dodania: 2020-06-24

Wyświetleń: 574

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Artukuły ortopedyczne dla wszystkich

W dobie cywilizacji naprawdę niewiele osób może pochwalić się, że nie ma żadnych problemów ze stopami. Począwszy od dziecka, przez wiek dojrzały aż do starości warto zadbać o stopy. Nie można tego robić na własną, rękę – należy odwiedzić gabinet lekarz podiatry czyli specjalisty zajmującego się leczeniem chorób stopy, stawu skokowego i goleniowego. Podiatra postawi diagnozę i zaleci odpowiednie artykuły ortopedyczne, które przyniosa ulgę i pomogą skorygować wady.

Jakie są najczęściej stosowane artykuły ortopedyczne?

Najpopularniejszymi artykułami ortopedycznymi są różnego rodzaju wkładki. Możemy wyróżnić trzy rodzaje wkładek ortopedycznych. Codzienne, przeznaczone do zwykłego obuwia – zapewniają lepszą amortyzację przy chodzeniu i korygują wady stopy. Drugim rodzajem wkładek ortopedycznych są wkładki sportowe – dedykowane osobom aktywnie uprawiającym sporty takie jak biegi, gra w golfa, jazda na rowerze, lekkoatletykę oraz ćwiczenia i sporty halowe. Tego typu wkładki dopasowane są do specjalistycznego obuwia i chronią części stopy szczególnie narażone na kontuzję przy uprawianiu danego sportu. Trzecim rodzajem są składki specjalistyczne, odciążające i zmniejszające problemy bólowe wywołane określonymi chorobami. Podiomed.pl to grupa specjalistów, która zapewnia kompleksową pomoc w dolegliwościach związanych ze stopami począwszy od diagnozy, aż do wykonania nza zamówienie odpowiedniej wkładki. Tego typu artykuły ortopedyczne wykonywane są na miejscu, a czas wliczając w to badanie to tylko jedna godzina. Podiomed korzysta z nowoczesnych i skutecznych materiałów firmy Sidas.

 

Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?

Tego typu artykuły ortopedyczne zalecane są przede wszystkim osobom, które odczuwają następujące dolegliwości: odczuwają bóle stopy, mają skłonności do odcisków, doznali kontuzji typu złamanie czy zwichnięcie w obrębie stopy, mają zdeformowane palce lub halluksy, mają problemy ze stawami skokowym i kolanowym,  cierpią na bóle kręgosłupa przy staniu i chodzeniu, uprawiają wyczynowo sporty, mają też problemy z dopasowaniem seryjnie produkowanego obuwia. Potrzebne są również seniorom chorującym na reumatyzm i cierpiącym na zmiany spowodowane cukrzycą – tak zwaną "stopę cukrzycową".

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena