O tym jak ważne jest odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego wie doskonale każdy adept tego zawodu i każdy stomatolog z wieloletnim stażem. 

Data dodania: 2020-06-03

Wyświetleń: 594

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Profesjonalne narzędzia w stomatologii – raspatory

Nawet najsprytniejsze ręce, dziesiątki kursów i szkoleń, ukończona z wyróżnieniem uczelnia medyczna nie zmienią faktu, że bez odpowiednich narzędzi lekarz pozostaje w obliczu niektórych zadań bezradny lub wykona swoją pracę nieco gorzej niż mógłby. Jednym z takich narzędzi są raspatory stomatologiczne, które stosuje się przy bardzo wielu zabiegach chirurgicznych.

 

Czym są raspatory stomatologiczne?

Raspator stomatologiczny, zwany inaczej jest podważką. To stosunkowo proste narzędzie chirurgiczne, którego zadaniem jest oddzielenie okostnej od kości. Są przydatne przy rozmaitych zabiegach chirurgicznych, sprawdzają się w implantologii i w wielu innych pracach stomatologicznych. Narzędzie jest skonstruowane w taki sposób, by nacisk był wykonywany za pomocą kciuka, dzięki czemu sterowanie nim jest jeszcze prostsze, a operowanie bezpieczne dla pacjenta. Raspatory stomatologiczne składają się z części roboczej w postaci krawędzi w kształcie dłuta lub łyżki oraz rękojeści. Wykorzystywane są również w niektórych innych dziedzinach medycyny, a w przypadku stomatologii służą również jako dźwignia dentystyczna.

Profesjonalne gabinety i kliniki ufają najlepszym

Z wielu obserwacji wynika, że stomatolodzy bardzo chętnie korzystają ze sprzętu i wyposażenia solidnych marek i cenią sobie przede wszystkim wsparcie producenta w przypadku urządzeń oraz niezawodność w przypadku używanych narzędzi stomatologicznych. Marki takie jak Williger są wprost rozchwytywane przez wielu stomatologów właśnie z uwagi na jakość, której firma ta trzyma się od wielu lat. Marki takie wykonują swoje narzędzia z doskonałą precyzją oraz posiadają one wszystkie niezbędne atesty medyczne, które gwarantują bezpieczną pracę. Nie bez znaczenia pozostaje również udzielona przez producenta gwarancja na wyposażenie gabinety. Na stronie chirmed.pl znajdziemy zarówno raspatory, jak również wiele innego wyposażenia stomatologicznego, które może okazać się przydatne przy wielu zabiegach.

Korzyści dla pacjenta

Oczywiście z perspektywy pacjenta gabinetu stomatologicznego najważniejsze jest bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów i ich profesjonalizm. Dzięki temu, że w gabinecie stosowane są tak solidne narzędzia pacjent ma absolutną pewność co do jakości uzyskanej usługi. Klienci są dziś znacznie bardziej świadomi i również na tej podstawie decydują się na wybór konkretnego stomatologa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena