Ściany narażone na intensywne użytkowanie powinny być pomalowane farbą, którą można myć i szorować bez obaw o utratę koloru. Kuchnia, łazienka i pokój dziecka to pomieszczenia, które często ulegają zawilgoceniu i zabrudzeniu, dlatego wymagają produktów trwałych, odpornych na wilgoć i bezpiecznych dla zdrowia.

Data dodania: 2020-05-02

Wyświetleń: 546

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ściany narażone na intensywne użytkowanie - czym pomalować?

Wybierając farby do wnętrz, należy zwrócić uwagę na to, aby nie zawierały chemicznych substancji, które mogą wywoływać podrażnienia i reakcje alergiczne. Najlepszą opcją są produkty bezzapachowe, które zostały oznaczone niską klasą emisji lotnych związków organicznych i spełniają wymogi z obszaru higieny radiacyjnej.

Doświadczeni fachowcy ‒ wsparcie wykonawcze i doradcze

Doświadczona ekipa fachowców to nie tylko grupa osób potrzebnych do wyremontowania naszych wnętrz, pomalowania ścian czy położenia tapet. Korzystając z ich wiedzy i zaangażowania, możemy uzyskać praktyczne wskazówki, np. jaki rodzaj farby sprawdzi się w danym wnętrzu czy gdzie wykorzystać płynną folię podczas remontu łazienki. Wybór dobrej ekipy budowlanej jest więc jedną z najważniejszych czynności poprzedzających rozpoczęcie prac remontowych i wpływających na nasz późniejszy komfort. Oferty sprawdzonych firm można znaleźć np. na stronie https://building-companion.pl/. Zaletą wyszukiwarki jest szybki kontakt z usługodawcą oraz możliwość zawężenia naszych poszukiwań wyłącznie do ofert tych fachowców, którzy realizują projekty w naszej okolicy. 

Farby ceramiczne ‒ rozwiązanie do kuchni, łazienki i pokoju dziecka

Ściany w kuchni są narażone na wilgoć, tłuste plamy i zabrudzenia. Przestrzeń nad blatem najczęściej pokrywa się glazurą, jednak na rynku dostępna jest tańsza alternatywa dla kafelków w postaci farb ceramicznych. Jest to produkt, który po wyschnięciu tworzy na ścianie szczelną i odporną na zarysowania warstwę. Niektóre dostępne na rynku farby ceramiczne są wzbogacone dodatkami o właściwościach hydrofobowych, które chronią przed wnikaniem pary wodnej i tłuszczu w głąb ściany. Powłoki ceramiczne mieszczą się w I klasie odporności na szorowanie ‒ można je więc myć nie tylko wodą, ale także silnymi detergentami bez ryzyka utraty koloru czy poziomu matowości farby. Jest to produkt, który ułatwia sprzątanie i zmniejsza ryzyko osadzania się pleśni i grzybów na ścianie. Hydrofobowe właściwości farb ceramicznych sprawdzą się także w pokojach dziecięcych. Dzięki zwiększonej wytrzymałości na częste mycie plamy z soku, kredek czy ketchupu nie będą już problemem. Do ścian narażonych na intensywne użytkowanie należą także te znajdujące się w łazience, gdzie panuje specyficzny mikroklimat i wysoki poziom wilgoci. Takie środowisko sprzyja rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów i wymaga specjalnych rozwiązań. Wybierając paroprzepuszczalną farbę ceramiczną, sprawiamy, że powietrze swobodnie przenika przez mur, zapobiegając tym samym tworzeniu się ognisk pleśni i grzybów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena