Ślub - jak wybrać dobrego fotografa ? Wydawać by się mogło - każdy potrafi robić zdjęcia - tak, każdy potrafi ale tylko profesjonalista umie uchwycić to czego nie widzą normalni ludzi oraz nadać zdjęciu niespotykaną cechę jaką jest jego żywość.

Data dodania: 2008-10-24

Wyświetleń: 3183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zazwyczaj obchodzony tylko raz - choć wiadomo, że nie dotyczy to całości społeczeństwa budzi w każdym poczucie pewnego lęku i przerażenia. Każdy pewnie zastanawiał się nad swoim wymarzonym ślubem, wyobrażając sobie przepiękny kościół, cudowną okolice, mnóstwo gości i wszystko co najwspanialsze. Jednak należy stanąć twardo na ziemi, to są tylko wyobrażenia - ślub może być wspaniały - ale wymaga ogromnej pracy i mnóstwa przygotowań. Przygotowania ślubne trwają na długo przed jego rozpoczęciem i bardzo często zdarza się, że w myślach pary ślubnej pojawia się coraz więcej zwątpienia. Pojawiają się pytania: czy to wszystko jest warte tak ogromnego poświęcenia ? Czy może lepiej nastawić się na malutką uroczystość i pozbyć się niepotrzebnych problemów, przecież i tak po roku, dwóch nikt nie będzie pamiętał. Ależ właśnie, czy ktoś będzie pamiętał czy nie zawsze pojawiają się rzeczy o tym przypominające takie jak nagrania video, czy fotografie ślubne. To właśnie jest jeden z etapów przygotowania do ślubu, wybór odpowiedniego fotografa. Wydawać by się mogło, że to nic istotnego, ale to jest ogromny błąd. Skoro uroczystość w naszych marzeniach jest tak cudowna to znalezienie osoby która potrafiłaby tą cudowność zamieścić na kawałku papieru, który miałby w sobie życie jest bardzo trudne. Fotografów jest setki, nawet w obrębie Poznania, miejsca mojego zamieszkania znaleźć ich można tysiące. Wystarczy wpisać w google fotografia ślubna poznań aby otrzymać wyniki które mogą zwalić nas z krzesła. Jak wybrać dobrego fotografa, czym się kierować i na co zwracać uwagę.

Przy wyborze fotografa dużo par ślubnych kieruje się ceną. Posiadając w głowie przysłaniającą myśl: przecież to tylko fotograf, patrzymy na cenę - która w pewnym sensie odzwierciedla umiejętności. Nie oznacza to, że im cena wyższa tym lepszy fotograf - na to nie ma odpowiedzi. Wrażenie zdjęcie jest przecież tylko zdjęciem i każdy umie je zrobić jest jednak bardzo zgubne. Mając dwa zdjęcia, jedno zrobione przez fotografa profesionaliste a drugie przez zwykłego fotografa od razu czuć w nim różnice. Na pierwszy rzut oka dwa identyczne zdjęcia, jednak profesionaliści potrafią nadać zdjęciu życie - co jest chyba najcenniejszą pamiątką ze ślubu.

fotografia ślubna poznańskiej okolicy jest bardzo bogata, jednak jest wiele firm które choć mają w swojej nazwie człon fotografia ślubna to niczym tego nie przypominają. Część firm, co jest wręcz nie do pomyślenia zatrudnia osoby "z budowy". Osoby takie, nie obrażając nikogo, umieją zrobić zdjęcie - ale tylko zdjęcie takie jak każdy potrafi. Taka osoba dorabia sobie na boku kilka razy w miesiącu wybierając się na ślub, wesele, gdzie popstryka kilka zdjęć, napije się za darmo i jeszcze jej za to zapłącą. Często zdarza się, że zdjęcia ze ślubu są koszmarne - za ciemne, badź też rażące jasnością, rozmazane, niewyrażne - wtedy jest pewność, że fotograf nie był profesionalistą.

Przed wyborem fotografa należałoby poznać jego osobę, dowiedzieć się jak długo pracuje w zawodzie i co bardzo ważne zapoznać się z jego portfolio. To dzięki tym działaniom można zapobiec niepotrzebnemu rozczarowaniu. Choć fotografia ślubna poznańia oferuje tak dużą liczbę fotografów i ciężko się zdecydować którą firmę wybrać - to jednak zawsze należy stawiać na doświadczenie. Fotograf z doświadczeniem potrafi zrobić ze zdjęć niezapomnianą pamiątke - a o to przecież chodzi podczas tego dnia. Często można porfosić fotografa o wykonanie kilku próbnych zdjęć - co pozwoli nam ocenić jego zachowanie i posługiwanie się aparatem fotograficznym.

Choć wydaje się to mało istotne kto będzie robił nam zdjęcia i każdy ma takie wrażenie przed ślubem, to tuż po ślubie okazuje się że właśnie ta jedna rzecz sprawiła, że dzień ten nie był aż tak cudowny. Brakowało profesionalnego fotografa, który potrafiłby ująć to co działo się w kościele i na naszym weselu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena