Chyba nikt nie zaprzeczy, że każde dziecko czeka na Dzień Dziecka z równym entuzjazmem, jak na urodziny lub Gwiazdkę. Właśnie dlatego warto zaplanować wcześniej, jaki prezent chcemy kupić. Nie jest sztuką kupić prezent drogi, jak nowy smartfon lub tablet. Podarunek powinien być pomysłowy i dopasowany do zainteresowań naszej pociechy. Jaki zakup warto rozważyć?

Data dodania: 2020-04-21

Wyświetleń: 586

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak sprawić radość dziecku z okazji jego święta?

Przecież wszystko już było…

Teoretycznie to prawda. Zwłaszcza gdy chodzi o elektronikę. Sklepy ze sprzętem RTV nachalnie namawiają nas do kupna nowego telefonu, tabletu, konsoli albo smartwatcha. Jest to też coś, czego dziecko raczej może się spodziewać, biorąc pod uwagę otaczające nas zewsząd reklamy.

Spróbujmy sobie przypomnieć, co było modne, kiedy sami byliśmy w wieku naszych dzieci i zobaczmy, jak zmieniły się dane produkty. Obecnie renesans przeżywają gry planszowe. Zdecydowanie jednak odbiegają one oprawą i treścią od tradycyjnego chińczyka czy warcabów. Dzisiejsze planszówki to często pięknie wykonane gry przygodowe lub strategiczne. Bogate zestawy, pełne szczegółowo wykonanych modeli i możliwości rozszerzania o kolejne moduły nie tylko kuszą wyglądem, ale również doskonale kształtują logiczne myślenie, spostrzegawczość, a często także uczą obcego języka.

Rozwijajmy kreatywność naszego dziecka

Doskonały prezent na Dzień Dziecka to także zestaw klocków LEGO. Bardzo wiele dzieci jest zakochanych w świecie DC czy uniwersum Marvela i z zapartym tchem śledzi przygody bohaterów kolejnych filmów, gier komputerowych oraz seriali. Być może warto rozważyć zakup zestawu klocków na licencji. Nie są to tanie zabawki, ale z całą pewnością możliwość inscenizacji swoich własnych przygód wraz ze Spidermanem lub Batmanem wywoła na twarzy dziecka uśmiech od ucha do ucha.

Jeżeli na co dzień obserwujemy, że nasza pociecha chętnie oddaje się określonej aktywności, np. z uporem rysuje, maluje lub próbuje lepić z plasteliny, warto rozważyć zakup bardziej wyspecjalizowanych materiałów, jak pędzle dobrej jakości albo profesjonalny zestaw kreślarski.

Inną możliwością jest zapisanie dziecka na zajęcia (grupowe lub indywidualne) poświęcone rysunkowi albo nawet określonej technice plastycznej, jak découpage. Wiele dzieci jest także uzdolnionych muzycznie, rozważmy w takiej sytuacji lekcje rytmiki, śpiewu albo gry na instrumencie.

Wybierając prezent, pamiętajmy o tym, że przede wszystkim radość musi odczuwać osoba obdarowana. To nasze dziecko otrzyma podarunek, a nie my sami, dlatego powinien on być dopasowany do jego zainteresowań i preferencji tak, by poczuło się w ten dzień wyjątkowo.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena