Osoby użytkujące wnętrza mają tendencje do zbierania różnych przedmiotów, wierząc w ich przydatność w bliżej nieokreślonej przyszłości. Z czasem takich rzeczy jest coraz więcej a meble mają ograniczoną pojemność, która sama się nie powiększy. 

Data dodania: 2020-03-26

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadstawki sposobem na uzyskanie większej pojemności mebli

Innym powodem nawarstwiania się przedmiotów jest unikanie częstych przeprowadzek, które same z siebie inicjują większe porządki (w końcu meble oraz sprzęty domowe trzeba przenosić a w związku z tym wnętrza mebli muszą być opróżniane, by były lżejsze do przetransportowania.

Jedni postanawiają zrobić w końcu porządki w meblach, pozbędą się zbędnych przedmiotów i problem stanie się wspomnieniem. Inni wolą nadal trzymać wszystkie rzecze i po prostu muszą zainwestować w nadstawki. Dzięki nim, meble zajmujące wnętrza mieszkań zyskują większą pojemność. Jest to zarazem najprostszy sposób na osiągniecie tego celu. Nadstawki można znaleźć w sekcji mebli dodatkowych i montuje się je z tymi meblami, które są już w posiadaniu nabywcy nastawek. Gama nadstawek jest szeroka i obejmuje każdy rodzaj mebli. Dostępne są nadstawki do szaf, szafek, biurek (oprócz zwiększenia jego pojemności, nadstawka podwyższy wysokość głównego blatu, gdyż sama się nim stanie). Ich producenci projektują je z myślą, aby współtworzyły meble systemowe (podstawowe modele mebli oraz nadstawki mające identyczny wygląd oraz stylistykę). Nadstawki mogą być dokupywane praktycznie do oporu a poza tym są relatywnie tanie.
Nie istnieje wymóg kupowania nadstawek, ponieważ nie stanowią one ścisłego elementu zestawów meblowych. Kupuje się je, jedynie gdy zajdzie taka potrzeba. Można więc kupować je od razu razem z podstawowymi meblami lub w czasie, gdy zacznie brakować miejsca w pokoju. W pierwszym przypadku daje to doskonałą możliwość precyzyjnego zaplanowania zagospodarowania wnętrza pokoju bądź całego mieszkania.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, że gdy zakupi się co najmniej jedną nadstawkę, to należy ją starannie przymocować ją do danego mebla. Samo postawienie jej luzem na szafie czy biurku uczyni całą konstrukcję niestabilną i prędzej czy później nadstawka przewróci się, przesunie bądź spadnie na podłogę razem z zawartością.

Jak wspomniano wyżej, nadstawki projektuje się tak, by stylistyką, rozmiarami oraz wyglądem przypominały pierwotne meble. Wnętrza mieszkań mają wówczas zachowaną spójność stylistyczną oraz kolorystyczną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena