Wszyscy korzystają z kredytów. Jest to szybki i wygodny dostęp do większej kwoty pieniędzy. Dzięki czemu szybciej możemy kupić nowy samochód, przeprowadzić kosztowny remont mieszkania. Czasami jednak zdarza się, że wielkość rat przewyższa nasze możliwości. Jak się wtedy ratować?

Data dodania: 2019-07-17

Wyświetleń: 424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jesteś zadłużony i potrzebujesz pieniędzy? Sprawdź jak możesz uzyskać dodatkową gotówkę.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Nie ma znaczenia czy zaciągnięte są w jednym banku, czy w kilku. Do uzyskania kredytu potrzebna jest odpowiednia zdolność kredytowa, wcześniejsze umowy oraz zaświadczenia z banków o aktualnej kwocie zadłużenia. Na tej podstawie bank wyliczy potrzebną wielkość kredytu konsolidacyjnego i określi czas jego spłaty. 
Zaletą tego sposobu pozbycia się pętli zadłużenia jest jedna rata, mniejsza niż suma poprzednich rat. Wadą natomiast większe koszty i dłuższy okres spłaty. Nie wszyscy jednak mogą otrzymać kredyt konsolidacyjny. Warunkiem jest brak wpisu w BIK lub KRD.

Kredyt dla zadłużonych

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Osoby, które zostały wpisane do BIK lub KRD mogą skorzystać z kredytów dla zadłużonych oferowanych przez wiele firm pozabankowych. Ich polityka finansowa jest znacznie bardziej liberalna niż banków, które podlegają nadzorowi finansowemu.
Aby uzyskać kredyt dla zadłużonych należy bardzo starannie wybrać firmę finansową. Przede wszystkim musi mieć w ofercie kredyty bez BIK i KRD. W tych, które sprawdzają rejestry pożyczki nie dostaniemy. 
Wiele firm pozabankowych oferuje kredyt dla zadłużonych online i jest to bardzo wygodna i szybka opcja. Po wypełnieniu formularza nawet w tym samym dniu pieniądze mogą trafić na konto i można dzięki nim pozbyć się najpilniejszych długów.
Kredyt dla zadłużonych z komornikiemWiele osób stresuje się, że jeżeli ma komornika, to sytuacja jest już beznadziejna. Nic bardziej mylnego. Wymaga jednak większego wysiłku i większej wiedzy.
Do BIK i KRD trafia każdy dłużnik, który zalega ze spłatą zobowiązania ponad 60 dni. Nim wierzyciel skieruje sprawę do sądu, który wyznaczy komornika, mija dużo czasu. Czasami uda się zadłużenie już spłacić. Jeśli jednak nie, to zapis w BIK i KRD nie ulega zmianie. Daje to nadal możliwość ubiegania się o kredyt dla zadłużonych, dochodzi jednak jeszcze jeden warunek.
W przypadku wyznaczenia komornika zajmuje on wynagrodzenie do określonej kwoty oraz blokuje konto bankowe do wysokości minimalnego wynagrodzenia. W praktyce oznacza to, że kredyt przelany na konto bank przekaże komornikowi, a przecież nie o to chodzi. 
Rozwiązaniem jest znalezienie firmy pozabankowej, która udziela kredytów dla zadłużonych bez sprawdzania rejestrów, ale oferuje także pożyczkę w formie gotówkowej. W ten sposób pieniądze nie zostaną zajęte.
Trzeba także pamiętać o możliwości spłaty z pominięciem banku. Firma musi posiadać możliwość wpłaty osobistej w kasie lub przy pomocy przekazu pocztowego.
Niestety mało jest firm, które umożliwiają ubieganie się o kredyt dla zadłużonych z komornikiem, dlatego w małych miejscowościach może to być trudne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena