Zobacz czym jest zabudowa busa na samochód typu kamper. Poznaj zalety podróżowania takim rodzajem samochodu. Sprawdź gdzie wykonuje się takie zabudowy busów i w co można je wyposażyć. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Data dodania: 2019-06-13

Wyświetleń: 789

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabudowa Busa na Kampera – Zobacz dlaczego warto

Zabudowa busa na kampera – dlaczego warto to zrobić ?

Podróże kamperami to wspaniała przygoda zarówno dla par, grupy przyjaciół jak i dla całej rodziny. Jest to także bardzo wygodny sposób podróżowania na dalekie wyjazdy służbowe. Podróże takie są jednak też obarczone szeregiem wad, które mogą uczynić wyjazd problematycznym. Główną wadą jest rozmiar kampera. Zbyt duża wielkość nie pozwala jego użytkownikom swobodnie parkować i poruszać się po mieście, przejeżdzać ronda czy poruszać się po wąskich ulicach malowniczych miasteczek. Na szczęście istnieje na to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników dalekich podróży samochodem. Coraz bardziej popularna staje się zabudowa busa na kampera. Dlaczego ta możliwość jest aż tak ciekawa i dlaczego warto się na nią zdecydować? Zapraszam do lektury!

Na czym polega przebudowa busa na osobowy?

Przerobienie busa na osobowy samochód obejmuje szereg zmian, które mają uczynić z niego wygodną alternatywę dla tradycyjnego kampera. Wiąże się to z następującymi czynnościami:

  • wykonanie izolacji całego wnętrza busa,
  • montaż wygodnych foteli oraz sofy lub kanapy do spania
  • montaż zabudowy meblowej i kuchennej: stołu, szafek kuchennych itp.,
  • montaż niezależnej instalacji elektrycznej, gazowej oraz ogrzewania postojowego,
  • montaż toalety.

Dzięki powyższym zmianom samochód zmienia się w prawie samowystarczalny dom na kółkach, którym w wygodzie i komforcie można podróżować po całym świecie. Taka przebudowa pozwala na odpoczynek, przygotowanie posiłków i wspólne spędzenie czasu. Zabudowa busów na indywidualne zamówienie jest tworzona w taki sposób, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom właściciela pojazdu nawet tym najabrdziej wymyślnym. 

Na czym jednak polega wyższość przebudowanego busa nad kamperem?

Do wady kampera zaliczyć możemy:

  • ogromne rozmiary, które uniemożliwiają wjazd do centrum wielu miast,
  • ociężałość i niskie osiągi – kampery są bardzo powolne, a podróż trwa dłużej niż jest to konieczne,
  • słaba zwrotność – parkowanie kamperem wymaga sporego doświadczenia i sprawnego manewrowania kierownicą,
  • bezużyteczność poza sezonem.

Z tego wynika kłopot, jaki może spotkać podróżujących kamperem: tak dużym samochodem cięzko jest wjechać do miasta, którego wąskie i ciasne uliczki przystosowane są raczej dla małych samochodów osobowych. Poruszając się kamperem, trzeba liczyć się z koniecznością zostawienia samochodu na obrzeżach miasta, i zwiedzania go komunikacją miejską lub rowerem co dla niektórych może stanowić duża niedogodność.

Przerabianie busów na osobowe pozwala na uniknięcie tych niedoskonałości, jakimi obciążone są typowe kampery i wpełni cieszyć się komfortowym i bezpiecznym podróżowaniem.

Licencja: Creative Commons