Balustrada to jeden z najważniejszych elementów domu ze schodami lub balkonem. To element, który pełni rolę ozdoby poprawiającej wygląd budynku, ale przede wszystkim to konieczny środek bezpieczeństwa. Powinna być wykonana z trwałego materiału odpornego na warunki w jakich zostanie umieszczona. Od niej może zależeć bezpieczeństwo zdrowia i życia ludzkiego.

Data dodania: 2019-05-16

Wyświetleń: 3076

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Balustrady systemowe - niezbędne rozwiązanie do domu z balkonem lub schodami
  1. Balustrady systemowe - konieczne w każdym domu ze schodami
  2. Wygląd też ma znaczenie
  3. Gdzie kupić porządne balustrady systemowe?

Balustrady systemowe - konieczne w każdym domu ze schodami lub balkonem

Balustrada to niezbędny element przy każdych schodach. Może pełnić rolę pięknego ozdobnika dekorującego klatkę schodową, ale jej najważniejszym zadaniem jest funkcja zabezpieczająca osoby poruszające się po schodach lub na balkonie. Wyjątek stanowią oczywiście schody,  które umożliwiają montaż jedynie poręczy. W takiej sytuacji ściany znajdują się po obu stronach stopni, na wysokości, która nie pozwala przechodniowi na upadek z wysokości. Tego typu miejsca znajdują się najczęściej w wąskich przejściach do piwnic lub na strych. Wszelkie inne rodzaje klatek schodowych, które nie zabezpieczają człowieka przed zagrożeniem zdrowia i życia powinny zostać zabezpieczone porządnymi balustradami. Te muszą być wykonane z mocnych materiałów, które będą odporne na warunki panujące w danym miejscu. Najchętniej kupowane są elementy balustrad wykonane ze stali nierdzewnej - sprawdzają się zarówno wewnątrz domu, jak i na balkonach.

Wygląd też ma znaczenie

Warto zadbać, aby nowo wstawiona balustrada nie odbiegała wizualnie od wystroju domu. Jeżeli mieszkanie urządzone jest w ciepłym stylu, w którym dominuje drewno - warto zastanowić się nad rozwiązaniem, w którym widoczne elementy do balustrad są wykonane przede wszystkim z drewna. Nowoczesne, przestronne wnętrza to doskonałe miejsce na design, który zakłada zastosowanie odkrytych elementów surowego metalu oraz szkła. Umiejętnie wykonane rozwiązanie tego typu może sprawić, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Rury ze stali nierdzewnej, szkło i specjalne uchwyty do szyb mogą zgrabnie współtworzyć stylowo wyglądające zabezpieczenie na metalowych schodach w rogu salonu.

obraz_13

Gdzie kupić porządne balustrady systemowe?

Elementy balustrad i wszelkie akcesoria do nich z łatwością można znaleźć na wielu portalach sprzedażowych, jednak warto korzystać ze sprawdzonych produktów wysokiej jakości. Bardzo dobrym przykładem strony zajmującej się od wielu lat sprzedażą tego typu elementów wysokiej jakości jest portal elementybalustrad.pl. Dla klientów chcących skorzystać z oferty przygotowanej na sprzedaż hurtową lepiej sprawdzi się strona balustradysystemowe.com. Firma oferuje szeroki wybór elementów balustrad systemowych - słupki ze stali nierdzewnej, fragmenty drewnianych balustrad, uchwyty do szkła, podświetlenie LED i wiele innych części. Strona cieszy się dużą popularnością, a klienci są zadowoleni ze świadczonych usług.

Licencja: Copyright - zastrzeżona