Wybór odpowiedniej balustrady umożliwia stworzenie nie tylko praktycznego rozwiązania zabezpieczającego okno oraz przestrzeń tarasu lub okna. Dzięki nowoczesnym możliwościom i rozwiązaniom można stworzyć atrakcyjną wizualnie konstrukcję.

Data dodania: 2019-05-15

Wyświetleń: 3184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Balustrada zewnętrzna - jaką wybrać?
  1. Przede wszystkim bezpieczeństwo.
  2. Mobilność rozwiązań - balustrady systemowe.
  3. Daszki szklane.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy balustrada ma pełnić formę zamknięcia tradycyjnego balkonu, czy też współtworzy tzw. balkony francuskie (pełniące funkcję zabezpieczenia domów), powinna spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zanim rozpocznie się rozmowa o możliwych wykończeniach, dekoracyjności balkonu i nowoczesnym jego stylu, upewnić się należy, czy zaproponowane rozwiązanie jest bezpieczne, stabilne i trwałe. Konstrukcje balustrady bazujące na specjalnych profilach aluminiowych są nie tylko łatwe w montażu, ale przede wszystkim bezpieczne dzięki mocowanych na płycie balkonowej lub jej czole specjalnych słupków. Tego typu elementy balustrad umożliwiają płynną regulację wysokości i dopasowanie wypełnienia do potrzeb konkretnego domu i balkonu. Nie bez powodu balustrady aluminiowe to jedno z najczęściej stosowanych obecnie rozwiązań.

obraz_12

Mobilność rozwiązań - balustrady systemowe

Odpowiednio dobrane elementy balustrad umożliwiają ich jak najlepsze dostosowanie do konkretnych potrzeb. Specjalne mocowania do szkła pozwalają na przesłonięcie całego pasa stropowego. Zarówno balustrady francuskie, jak i większe balkony lub tarasy często wymagają tego typu zabezpieczenia, które jednocześnie dodaje całej konstrukcji bardzo estetycznego i nowoczesnego charakteru. Uchwyty do szkła występują w wielu różnych wersjach umożliwiających ich precyzyjne dostosowanie do potrzeb klienta. Mocowania do szkła to jednak nie jedyne rozwiązania, o których istnieniu warto pamiętać. Bardzo cennym elementem balustrady są specjalne śruby dociskowe, które stosowane w stopie montażowej pozwalają na regulację pionu. Płynna regulacja wysokości za pomocą odpowiednich elementów do balustrad pozwala na dostosowanie wysokości całej konstrukcji do konkretnych warunków montażowych. Można skorzystać również z elementów balustrad nierdzewnych. Popularne elementy montażowe do rury ze stali nierdzewnej, a także słupki ze stali nierdzewnej.

Daszki szklane 

Balkony francuskie oraz balustrady wykorzystywane do zabezpieczenia tradycyjnych balkonów to nie wszystkie możliwości, z których można skorzystać. Warto pamiętać o istnieniu tzw. daszków szklanych, czyli dodatkowa forma zabezpieczenia montowanego  bezpośrednio nad drzwiami. Połączenie wysokiej jakości szkła oraz stali wysokiej jakości zapewnia nie tylko wysoką jakość na lata, lecz także bardzo atrakcyjny wygląd.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena