Kraków to drugi największy rynek nieruchomości w Polsce – tak przynajmniej wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego – oraz jedno z najpopularniejszych miast w naszym kraju. 

Data dodania: 2019-03-27

Wyświetleń: 396

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najatrakcyjniejsze dzielnice grodu Kraka - gdzie szukać mieszkania w Krakowie?

Zabytki i inne atrakcje turystyczne - od Wawelu, przez Sukiennice i Kościół Mariacki, po liczne muzea i podobiznę smoka - przyciągają w sezonie prawdziwe tłumy odwiedzających. Do Krakowa przyjeżdżają również ludzie w poszukiwaniu pracy lub na studia. Dla wszystkich, którzy chcą się przeprowadzić na stałe do niegdysiejszego Miasta Królów, mamy dziś tekst o popularnych dzielnicach, w których warto poszukać mieszkania.

Po czym rozpoznać, że dzielnica jest atrakcyjna?

Atrakcyjność to oczywiście rzecz względna. Dla jednych liczy się bliskość natury, dla innych sąsiedztwo ogromnej galerii handlowej może mieć znaczenie, wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby, która decyduje się na zakup lub wynajem mieszkania w Krakowie. Atrakcyjność poszczególnych dzielnic można oceniać poprzez kilka ogólnych czynników. Są to między innymi: lokalizacja, bezpieczeństwo, ilość zieleni, czystość, liczba sklepów w najbliższej okolicy czy łatwa dostępność węzłów komunikacyjnych.

Cena

Nie bez znaczenia pozostaje też cena mieszkań w danej okolicy – nie oszukujmy się, ceny za metr kwadratowy coraz częściej osiągają niebotyczne stawki, a nikt z nas (lub prawie nikt) nie ma przecież magicznego portfela bez dna. Jedne z najtańszych mieszkań w Krakowie znajdują się w Nowej Hucie, z kolei na najwyższe ceny trafimy w ścisłym centrum – na Starym Mieście, które jest prestiżową dzielnicą, wyróżniającą się doskonałą lokalizacją.

Rozwój

Ruczaj (dzielnica Dębniki) z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność. Właśnie tam, na wcześniej niezagospodarowanych terenach, powstają nowe bloki, co oznacza nowe mieszkania dla mieszkańców. Jest to najprężniej rozwijająca się dzielnica miasta, a za jej popularnością przemawiają również: szybki tramwaj na Czerwone Maki, bliskość do zjazdu na obwodnicę lub autostradę. Ruczaj i Dębniki chętnie wybierają studenci – właśnie tam mieści się bowiem Krakowski Park Technologiczny oraz czy kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bezpieczeństwo i edukacja

Według małopolskiej policji najbardziej bezpieczną dzielnicą w Krakowie są Czyżyny, z kolei Agencja Badawcza PBS wykazała, że właśnie tutaj można znaleźć przyjaźnie nastawionych sąsiadów. Nowe osiedla, na których nie brakuje miejsc do wspólnego spędzania czasu, wpływają na zwiększenie interakcji, a elementy takie jak boiska czy place zabaw sprawiają, że Czyżyny chętnie wybierają rodziny z dziećmi lub młode małżeństwa, które planują zostanie rodzicami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona